Перед закладенням швів гіпсокартону необхідно всі листи і шви очистити від пилу, проконтролювати, щоб всі шурупи були закручені. При монтажі ГКЛ краще залишати зазор між листами близько 2 мм.
З заводськими витонченими крайками ніякої додаткової підготовки у вигляді різання паперу на ширину армировочной стрічки, фасок та інших вигадок проводити не треба.
Не можна різати папір на листах гіпсокартону поруч зі стиками під армуючої сітки, як це іноді роблять неадекватні "фахівці".
На всіх прямих заводських і відрізаних крайках гіпсокартону тільки необхідно виконати фаски гострим ножем зі змінними лезами, якщо це не було зроблено відразу після монтажу гіпсокартону.
робиться під кутом 45 градусів на глибину і ширину приблизно 5 мм.
Після підготовки замішується суміш для закладення швів гіпсокартону строго по інструкції виробника.
На фото суміш KREISEL 601.
Список випробуваних сумішей (в дужках моя Суб'єктивна оцінка матеріалу за 5-бальною шкалою). З них рекомендую для закладення швів використовувати виділені червоним цетом суміші:
1. SEMIN CE 86 (5 +)
2. Vetonit Gyproc Siloite (4)
3. KREISEL 601 (4)
4. Knauf Fugenfuller (2)
Після приготування, розчин наноситься впоперек швів, ретельно втираючи його в глиб зазорів, щоб суміш заповнила всю товщину ГКЛ.
На поверхні необхідно створити невелику надлишкову товщину суміші для подальшої роботи і щоб не дати розчину встигнути підсохнути.
Таким чином заповнюється по довжині весь шов. Якщо шви дуже довгі (більше 3-х метрів), то їх необхідно поділити на ділянки роботи.
На нанесену на шви суміш накладається спеціальна армована сітка зі скловолокна.
Щоб вибрати гарну сету для армування, необхідно її взяти зім'яти, трохи посмикати на розтягнення, на зрушення осередків, переламати сітку навпіл, добре пропрасувати складену сітку рукою (як стрілки на брюках), розпрямити - якщо сітка еластична, що не розтріпала і не полопалися від подібних екзекуцій - сітка годиться для роботи. Сітка продається в рулонах, ширина рулонів близько 5-6 см.
Після укладання по центру шва сітка сильним втірательним рухом шпателя втапливается в нанесений розчин.
Таким чином виходить, що армована сітка потрапляє в середину шару розчину для закладення швів.
Після втапливания сітки в шов, широким шпателем видаляються надлишки розчину.
Якщо були різані шви, то приблизно на відстань по 30 см від шва шпателем "витягується" шов, щоб згладити виникло потовщення.
Після сушіння закріпленого шва, необхідної шліфовці, місце закладення швів можна додатково вирівнювати і "витягати", щоб вийшла гладка поверхня без горбів.
Таким же способом закладаються внутрішні кути і примикання до стін з утворенням внутрішнього кута (як на фото примикання стіни до стелі).
Спочатку на сусідні площини наноситься розчин для закладення швів, розравнюеться.
Потім втаплюеться армована сітка з загином внутрішнім кутом посередині і видаляються надлишки розчину для закладення швів.
У разі якщо під час закладення швів під шпатель трапляються не до кінця закручені шурупи, через які утворюються горби з шпаклівки ...
... то їх необхідно закрутити, щоб капелюшок шурупа пішов в шпаклівку.
Всі поверхні, примикання площин, шви повинні вийти рівними, без горбів.
Після сушіння та шліфування поверхні можна додатково шпаклювати і "витягати" для отримання високої якості