Хоча бетон є одним із найбільш міцних будівельних матеріалів, проте йому так само необхідний захист і на це є різноманітні причини. Ну звичайно, по-перше, це захист від води, який може поступово руйнувати бетон, арматуру в залізобетонних конструкціях, ну або просто необхідно, щоб вода не проходила через бетон. Також захист може вимагатися від агресивного середовища, тобто від різних хімічних та інших впливів, від підвищених зовнішніх навантажень - щоб бетон передчасно не руйнувався і так далі. Далі йтиметься про те в яких ситуаціях, які матеріали використовуються для захисту бетону.
Захист бетону від механічних та хімічних навантажень.
Покриття, як вид захисту, часто використовується для бетонних підлог, які схильні до підвищених механічних та інших впливів, найчастіше це підлоги в різних виробничих, складських, різних соціальних та інших кімнатах. Це особливі епоксидні і поліуретанові покриття, які захищають бетон, надають йому приємного вигляду і створюють поверхню максимально простий і гігієнічний прибирання.
Подібне покриття наноситься на очищену і спершу загрунтовану поверхню бетону і, залежно від призначення підлоги, може досягати товщини до 6 міліметрів. Отримувані епоксидні та поліуретанові підлоги мають можливість неодноразово продовжити термін служби бетону, захищати від агресивного хімічного середовища та виконати поверхню максимально зносостійкою.
Загалом до захисту бетону можна віднести і різні просочення, лаки і фарби, які можуть легко створювати плівку на поверхні або проникати у верхній шар матеріалу.
Захист бетону від води.
Перше і зазвичай головне від чого варто захищати бетон – це вода. Бетонні пристрої часто застосовуються в точності в середовищі з підвищеною вологістю, найбільш звичайний приклад у звичайному зведенні - це фундамент будівлі, більша частина якого найчастіше розташована нижче поверху території і отже піддається впливу ґрунтових та інших вод. А вода, проникаючи в бетон, руйнує його і викликає корозію, це стосується як самого бетону, так і металевої арматури в залізобетоні. Для захисту бетону в цьому випадку можна виділити два принципово різних способи, це проникна та плівкова гідроізоляція.
Отже I метод, почнемо з більш звичної плівкової водоізоляції, яка, як відомо, із самого найменування закриває бетон водонепроникною плівкою. Подібна гідроізоляція може влаштовуватися як з рулонних матеріалів, які наплавляються або клеяться, наприклад руберойд, так і рідких, які аналогічно наносяться на бетон, наприклад бітумна мастика.
І ІІ спосіб це проникаюча водоізоляція, в даному випадку добре очищена поверхня бетону покривається особливим складом, який якщо не вдаватися в тонкі хімічні деталі, проникає в пори бетону і закріплюється там, цим не тільки повністю не пропускає вологу, але і стає ніби. частиною бетону за рахунок хімічних реакцій зростає та вичавлює вологу. Подібна гідроізоляція витримує тиск вологи і є паропроникною, тобто дихаючою.