"Венеціанська" штукатурка





     14 05 22     1648    25

"Венеціанська" штукатурка

Ще стародавні греки і римляни використовували склад, що нагадує "венеціанську" штукатурку як основу для малювання настінних фресок. В якості її основи використовувалася вапно і тонко подрібнена мармурова мука. Збережені фрагменти цих фресок досі можна зустріти в Римі і на руїнах Помпеїв.

Класична "венеціанська" штукатурка відома з часів Епохи Відродження - це прозора штукатурка на основі багатьох компонентів, основними з яких є вапняна і мармурова мука. Техніка мармурування стін була широко поширена італійцями в епоху Ренесансу по всій Європі. Білу штукатурку під мармур можна знайти в багатьох європейських соборах. Її використовували як основу при розписі стін.

Рафаель та інші художники цього часу широко використовували кольорувати "венеціанську" штукатурку для прикраси палаців і паркових павільйонів.

Серед найбільш знаменитих прикладів втілення "венеціанської" штукатурки є фрески Франческо Пріматіче і Россо Фіорентіно в королівському замку Фонтенбло, Франція (1533-1565), роботи Джуліо Романо і Джорджіо Вазарі в Римі, Неаполі та Флоренції.

Техніка "венеціанських" штукатурок досягла свого апогею в XVII і XVIII століттях. Химерні європейські палаци в стилі бароко і рококо, величні церкви і просто вдома відомих людей були прикрашені багатобарвним венеціанською штукатуркою.

Зараз "венеціанської" штукатуркою прийнято називати прозору штукатурку з мармурової муки, яка при нанесенні особливою технікою створює ефект мармуру.

До складу штукатурки входить також гашене вапно і водна емульсія. Те, що створюють справжні майстри за допомогою "венеціанської" штукатурки, по праву вважається витвором мистецтва. Але треба відразу сказати, що коштує така робота досить дорого.

"Венеціанська" штукатурка продається у вигляді густої прозорої маси в банках або відерцях по 7-25 кг. Наноситься на заздалегідь підготовлені поверхні (гіпс, шпаклівку).

Неодмінна умова - стіна повинна бути ідеально рівною: через прозорості матеріалу під ним будуть видні навіть найдрібніші тріщини. "Венеціанку" можна колеровать в будь-який колір. Поверхня буде краще виглядати і більше схожим на мармур, якщо змішати два-три відтінки одного кольору. Глибина і прозорість покриття досягаються спеціальною технікою нанесення від чотирьох до десяти шарів матеріалу. Кладуть його невеликими штришками трикутним шпателем з кованої неіржавіючої сталі. Після висихання стіну покривають натуральним бджолиним воском: він славиться особливою прозорістю і добре захищає покриття.

Це дуже важливо, тому що навіть саму майстерну роботу можна зіпсувати, покривши звичайним лаком або матовим воском.

Втім, є "венеціанське покриття", на яке віск наносити не потрібно: всі необхідні компоненти ця штукатурка вже містить.

Незаперечною перевагою "венеціанської" штукатурки є її водонепроникність. Даний вид поверхні можна мити і чистити миючими засобами, що не містять розчинник (мильним розчином, водою). Крім того, "венеціанська" штукатурка створює ефект мармурової поверхні, що дозволяє творити картини з ефектом мармурової мозаїки. Цьому сприяє також багатий вибір кольорів "венеціанської" штукатурки. Крім того, покриття з "венеціанської" штукатуркою екологічні, не мають запаху, зносостійкі, пожежобезпечні, технологічні і швидко сохнуть.

Етапи нанесення:

  Техніка нанесення "венеціанської" штукатурки:


1 - нанесення фону;

2 - шліфування;

3, 4, 5 - нанесення оздоблювальних шарів;

6 - нанесення воску

1. Ретельна підготовка поверхні. Стіна повинна бути ідеально рівною, чистою і сухою. Потім наноситься один або два шари спеціальної грунтовки для цієї штукатурки або шар вінілової (акрилової) фарби.

2. Нанесення "венеціанської" штукатурки. Роботу можна починати тільки після висихання грунту. Акуратно - штрих за штрихом, шар за шаром - шпателем наносять покриття. Кожному шару дають висохнути і зачищають його, щоб усунути нерівності.

Перший шар - суцільний. Він наноситься рівномірно на всю стіну і задає тон майбутнього твору. Крім цього він дозволяє остаточно вирівняти поверхню.

Усі наступні шари - оздоблювальні.

Наносяться вони так: гнучким сталевим шпателем "малюються" окремі короткі мазки і стіна стає схожа на леопардову шкуру. Зверху накладається ще один "плямистий" шар, потім ще один. І так до тих пір, поки плямистість не стане ледь відчутною, як гра світла і тіні. Хвилин через двадцять після нанесення останнього шару можна зачистити поверхню дрібним наждачним папером круговими рухами.

3. Нанесення шару захисного білого воску. Застосування лаків не рекомендується (від них поверхня може помутніти). Можна використовувати як натуральний, так і синтетичний віск. Поверхня, покрита натуральним бджолиним воском, глянцева. А віск на синтетичній основі дає теплий матовий відтінок і водонепроникний. Тому, якщо ви хочете оформити "венеціанської" штукатуркою стіни у ванній кімнаті або басейні, то краще взяти синтетичний віск, він ідеально захистить покриття від вологи.

За правилами, другий і третій шари обов'язково повинні відрізнятися по тональності від першого. Наприклад, вони можуть бути світліше, або, навпаки, темніше основи. І в тому, і в іншому випадку створюються різні ефекти.

Обробку ведуть ділянками площею від 0,5 м2 до 1 м2.

При цьому послідовно виконують чотири операції: · Нанесення мазків матеріалу (можна різних кольорів);

· Їх розрівнювання;

· Розгладження матеріалу по площі ділянки;

· Глянцевание поверхні (полірування).

При нанесенні мазків натиск на гладилку на початку і кінці руху послабляють (як при соскабливании), тим самим змінюючи товщину шару матеріалу. Повністю закінчивши роботу на одній ділянці стіни, весь цикл операцій повторюють на сусідньому і так до тих пір, поки не буде оброблена вся стіна. При розгладженні і глянцевании руху гладилки повинні обов'язково перетинати кордони суміжних ділянок. Оптимальну техніку рухів і натиск на інструмент треба підібрати для себе досвідченим шляхом.

До покриття можна доторкатися через 6 годин, через добу - використовувати приміщення, але остаточно стіни просохнуть лише через тиждень.

"Венеціанська" штукатурка тримається дуже довго на стіні. Фахівці дають гарантію на 5-10 років. Однак рекомендується при розстановці меблів на всякий випадок залишати між стіною і меблями зазор в пару сантиметрів, щоб вона не терлася об штукатурку.







Рекомендовані статті

Пропорції приготування будівельних розчинів

Пропорції приготування будівельних розчинів

 Розчини поділяють на: 1. Штукатурні розчини: марки М10, М25, М50; 2. Кладочні розчини: марки М50, М75, М100, М125, М150, М200; 3. Роз...

 11 09 22
Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

D11; D15; D19; D131; D217 Система KNAUF D 112 - це повний набір спеціально вибраних матеріалів, необхідних для створення підві...

 03 09 22
Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Подвісна стеля Knauf, AMF або Armstrong  Найменування Од. виміру Норма витрат на 1м2 ...

 14 05 22
Таблиця розрахунку пристінних конструкцій з гіпсокартону Knauf

Таблиця розрахунку пристінних конструкцій з гіпсокартону Knauf

W 611 Облицовка из КНАУФ-ГКЛ c помощью монтажного клея ПЕРЛФИКС ...

 14 05 22
Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Профілі виготовляються з оцинкованої сталі. Товщина профілю становить 0,4-0,6 мм. Профіль монтажу гіпсокартонних конструкцій поділяютьс...

 25 05 22
Інструменти для роботи з гіпсокартоном

Інструменти для роботи з гіпсокартоном

    На цій сторінці вашій увазі представлені інструменти для роботи з гіпсокартоном. Дані інструменти ви легко   знайдете в м...

 31 10 22
МАРКИ ТА КЛАСИ БЕТОНУ

МАРКИ ТА КЛАСИ БЕТОНУ

Клас і марка бетону - це основні показники, характеризуючі його міцність. Міцність має змінний характер (з течією часу розчин твердиє і зміцнює...

 12 06 22
Стеля Грильято

Стеля Грильято

Стелю Гріліато не можна назвати самою ефектною, але вона цілком гармонійна і естетична. Це легка підвісна конструкція, монтаж і складання як...

 14 05 22
Належний догляд за бетонном  у перші дні після заливання

Належний догляд за бетонном у перші дні після заливання

 Для забезпечення свєчасного та повного набору міцності вантажного бетону після заливки, за ним необхідний правильний ухід, особливо впродовж пер...

 08 06 22
Стеля армстронг

Стеля армстронг

Серед модульних конструкцій для облаштування приміщень є один вдалий винахід - стеля армстронг. Вона гармонійно вписується в будь-який інтер'єр, ...

 14 05 22




Останні новини

Сервіс з ремонту будівельного інструменту

Плануємо додати нову послугу з ремонту будівельного інструменту з відкриттям сервісного центру в Києві.Сервісний центр з...

Формат коментування

Змінено формат коментування на інформаційних сторінках, сторінках новин та будівельного блогу....

Статті будівельної тематики

Додана можливість розміщення своїх статей у будівельному блозі для наших партнерів та зареєстрованих підписників.В особи...

Бонусна програма

   Бонусна програма - це формат відносин між продавцем та покупцем. Покупці отримують винагороду у вигляді б...

Акція

Увага! Скоро акція!Наступного місяця планується акція на всі товари з категоріїГІПСОКАРТОН І КОМПЛЕКТУЮЧІ!Вдалих покупок...

Партнерська програма

    Партнерська програма передбачає певний формат співпраці між продавцем та партнерами. Партнери отрим...

Дошка оголошень

       Розділи  ЗАМОВНИКИ, МАЙСТРИ, БАРАХОЛКА      У цих роз...

Оренда будівельного інструменту

       Розділ ОРЕНДА       Додали можливість нашим користува...

Дошка оголошень - МАЙСТРИ, ЗАМОВНИКИ

          Розділ - ЗАМОВНИКИ!         &...

Дошка оголошень - БАРАХОЛКА

        Розділ  БУДІВЕЛЬНА БАРАХОЛКА        Д...

Зверніть увагу на ці товари



Останні статті

Таблиця для розрахунку та порядок монтажу стель Грильято

Таблиця для розрахунку та порядок монтажу стель Грильято

Грильято - підвісна стеля, що є комірчастою конструкцією Комплектація стель Грильято на 1 м2 Найменування Од. вим. ...

 26 09 23
Розрахунок матеріалів для покрівлі з бітумної черепиці

Розрахунок матеріалів для покрівлі з бітумної черепиці

МЕТАЛЕВІ АКСЕСУАРИКарнизна планка КП-1/КП-2 (червона, зелена, коричнева) встановлюється усім карнизним звісам; торцеві планки ПТ-1/ПТ-2 по всій довжин...

 17 05 23
Композитна черепиця

Композитна черепиця

     Композитна черепиця - це новий сучасний вид покрівельного матеріалу, який є багатошаровим покрівельним покриттям. Основу комп...

 11 05 23
Битумна черепиця

Битумна черепиця

   Гнучку черепицю також часто називають м'яка покрівля, покрівельна плитка, гонта або шинглс. Вона є невеликими плоскими листами розміром 1...

 11 05 23
Металочерепиця PRUSZYNSKI

Металочерепиця PRUSZYNSKI

   Матеріали з листового металу не вимагають застосування важкої кроквяної конструкції, а у разі ремонту старих дахів кроквяна конструкція...

 10 05 23
Інструкція з монтажу металочерепиці

Інструкція з монтажу металочерепиці

   Ця інструкція дає всю необхідну інформацію щодо монтажу покрівельних покриттів. Порівняно з багатьма покрівельними покриттями, металочере...

 10 05 23
Цегла

Цегла

     Слово "цегла" запозичене з тюркських мов не раніше XIV століття, наприклад, тат. kirpic. Батько цеглини - плінфа."Плінфа" - т...

 09 05 23
Захист бетонного фундаменту

Захист бетонного фундаменту

Хоча бетон є одним із найбільш міцних будівельних матеріалів, проте йому так само необхідний захист і на це є різноманітні причини. Ну звичайно, по-пе...

 08 05 23
Види фундаментів

Види фундаментів

Довговічність будівлі багато в чому залежить від надійності фундаменту, застосовуючих для його виготовлення матеріалів і хорошої гідроізоляції.  ...

 08 05 23
Технологія влаштування покрівлі євроруберойдом

Технологія влаштування покрівлі євроруберойдом

   Міцний та легкий матеріал євроруберойд знаходить широке застосування у сучасному будівництві. Цей матеріал використовується для покри...

 08 05 23


Дата и время