Стеля Грильято
Будівельний інтернет майданчик


Домашня ферма

Домашня ферма

Школа ремонту

Школа ремонту

Хостинг від HyperHost

Хостинг від HyperHostСтеля Грильято

\

Стелю Гріліато не можна назвати самою ефектною, але вона цілком гармонійна і естетична. Це легка підвісна конструкція, монтаж і складання якої багато в чому аналогічні пристрою Армстронга.

Що таке стеля Грильято

Підвісна стеля Грильято є гратчастою конструкцією, яка складається з окремих елементів. Всі вони виготовлені з алюмінію і покриті порошковою фарбою. Конструкція винайдена фахівцями італійської компанії «Гріліато» і отримала однойменну назву. Особливість цих систем у відсутності суцільних полотен, які формують поверхню стель. Підвісніконструкції Гріліато світлопроникність, оглядовість і продувності, такяк складаються з безлічі дрібних наскрізних квадратних осередків. На відстані така поверхня виглядає як суцільне ефектного виду структурне полотно.
Тому за ним цілком можна приховати всі дефекти базового потоку і комунікації: вентиляційну систему, електропроводку, труби.

 

Конструкція підвісної стелі Грильято

Підвісна стеля типу Грильято складається з плоских металевих планок, з'єднаних між собою за допомогою пазів-прорізів. Всі елементи легкі по вазі, тому для монтажу не потрібно надміцних поверхонь.

Унаслідок пористої структури, цей вид стель нерідко плутають з Армстронгом. Але ці системи розрізняються типом утвореної поверхні: у Армстронга вона суцільна, у Грільято - «перфорована». Це обумовлює відмінність технічних характеристик цих конструкцій і способів їх монтажу.Пристрій підвісної стелі Грильято нескладний. Система складається з безлічі однотипних деталей різного призначення.

Основні елементи конструкції:

             
несучий профіль довжиною 60, 120, 180 і 240 см;
             
з'єднувальні елементи типу «тато» і «мама» для збірки решіток;
             
г-образні напрямні, що встановлюються по периметру приміщення;
         
   Підвіси для утримання несучих профілів.


 
Довідка.

 
Підвісна стеля грильято, характеристики якої підтверджують їїгідності, можна монтувати в приміщеннях з підвищеною вологістю, в місцяхз високою прохідністю, в кімнатах з низькими і високими базовимипотоками.

 
Різновиди конструкцій Грільято

Виробники врахували затребуваність в швидко монтованих підвісних конструкціях для оформлення громадських та офісних приміщень, і розробили кілька видів систем, що відрізняються «малюнком» поверхні. Система «Стандарт»

Найбільш популярна і найдешевша однорівнева конструкція, що складається з безлічі однакових квадратів. Малюнок поверхні - «квадратна решітка». Має кілька варіантів виконання, що відрізняються висотою профілю і розміром вічка. Розміри квадратів - від 30х30 мм до 100х100 мм. Найбільш часто зустрічається різновид цієї системи - біла Грильято стеля.


Система «Піраміда»

Має самий «об'ємний» малюнок поверхні, в монтажі використовують V-подібний профілі. Це найбільш красиві стелі, що відрізняються ажурністю. Візуально збільшують висоту базової поверхні, привносять в дизайн приміщення ноту «легкості» і створюють відчуття глибини малюнка. Можливі кілька варіантів колірного рішення: білий, золотий, синій, чорний.


Система «Жалюзі»

 

Складається з безлічі прямокутних модулів, зовнішнім виглядом нагадують конструкцію жалюзі. Візуально «розсовує» стіни приміщення, роблячи його більш просторим. Забезпечує більш легкий доступ до комунікацій, ніж при гратчастому малюнку модулів.


Різнорівневі

 

В асортименті систем Грильято є і комбіновані, багаторівневі, що надають можливість створювати малюнки типу «подвійні грати». Рівні утворюються за рахунок різниці в висоті несучих профілів: 30 і 50 мм.

 

Система «Грільято CL15»

У комплектацію системи входять профілі Т-15 і V-подібні. Цеефектні й стильні стелі, часто використовувані для оформленняконцертних залів, приміщень, в яких проводять урочистості та громадськізаходи. Є хорошим рішенням для облаштування готельних комплексів.


Система «Cellio Armstrong»

Заназвою цієї підвісної системи стає зрозумілим, що її конструктивнерішення і малюнок поверхні багато в чому нагадують стелі Армстронг. Складається з безлічі квадратних модулів, збирається з профілів шириною 150 мм. Конструкція складається з двох частин: підвісної системи Prelude T15 і модульних плит Cellio.

 

Плюси і мінуси стель Гріліато

Як і у будь-яких інших стельових систем, у Грільято є свої переваги і недоліки. Переваги: ​​Негорючість. Простота монтажу та обслуговування. Легка вага. Вологостійкість і антикорозійність. Естетична привабливість. Світлопроникність. Повітропроникність.

З недоліків можна відзначити слабку стійкість до механічного впливу. При складанні модулів і установці несучих профілів потрібно бути гранично обережним. Всі елементи систем виготовлені з тонкого, легко гнеться алюмінію. Для його деформації досить невеликого зусилля. Основна характеристика малюнка цих стель - правильність геометрії. Вигнуті планки не здатні її забезпечити. Тому монтаж підвісної стелі Гріліато вимагає акуратності і точності рухів.


Розрахунок необхідної кількості матеріалів

Для того щоб зробити розрахунок необхідних матеріалів, потрібно в першу чергу визначитися з малюнком поверхні. На сайтах виробників стель Гріліато є калькулятори, призначені длявиконання розрахунку комплектації конструкцій необхідного типу ірозміру.

 
Увага!

Самостійно підрахувати кількість і вид необхідних елементів складно,це тривалий і трудомісткий процес, який не виключає помилок.
Профільний калькулятор успішно впорається з цим завданням. Досить ввести параметри приміщення і вказати тип системи.


Монтаж стелі Гріліато своїми руками

Якщо для оформлення приміщення обраний підвісна стеля Грильято, монтаж можна виконати власноруч. У цьому допоможе покрокова інструкція, яка зачіпає всі нюанси складання цих систем.
 

Підготовка верхнього перекриття

Які у випадку з пристроєм будь-яких інших підвісних стельових систем,монтаж Грільято вимагає підготовки поверхні верхнього перекриття. Для вирішення цього завдання потрібно виконати кілька нескладних, аледосить трудомістких робіт, призначення яких - зміцнення базовоїповерхні.

Незважаючи на легку вагу Грільято, монтаж стелі повинен бути здійснений на міцну основу. Це запобіжить можливому передчасному руйнуванню поверхні верхнього перекриття.

Тому виконують наступне:

Прокладка комунікацій

За підвісною системою можна приховати різні інженерні мережі. Цим прийомом нерідко користуються при впорядкуванні приміщень громадського призначення.

Тому наступні етапи:

Розмітка стін

Для виконання розмітки бажано мати лазерний рівень або нівелір. Необхідно буде визначитися з тим, наскільки буде потрібно опустити підвісну конструкцію від базової стелі.

Розмітка стелі

Розмітка стелі необхідна для визначення місця розташування підвісів і несучих профілів.

Крокміж підвісами по лінії профілів - 60 см. Алюмінієві планки повинні бутирозташовані один від одного на відстані, кратному 60: 60 см, 120 см,180 см, 240 см. Вибір кроку залежить від довжини придбаного профілю, алерекомендований фахівцями відстань - 120 см.

Монтаж підвісної конструкції

Після виконаної розмітки під Гріліато стелі, складання конструкції починається з монтажу підвісів. Для цього в зазначених місцях висвердлюють отвори і за допомогоюпластикових дюбелів і саморізів кріплять підвіси до верхньогоперекриття.

Далі поетапно виконують такі роботи:

      уздовж ліній по периметру стін кріплять г-подібний профіль (куточки, які використовують для   монтажу Грільято, Армстронга, рейкових стель);
      на гаки підвісів встановлюють направляючі профілі;
      збирають решітки із з'єднувальних елементів «тато» і «мама»;
      встановлюють решітки в пази напрямних профілів.