Стеля армстронг
Будівельний інтернет майданчик


Домашня ферма

Домашня ферма

Школа ремонту

Школа ремонту

Хостинг від HyperHost

Хостинг від HyperHostСтеля армстронг

\

Серед модульних конструкцій для облаштування приміщень є один вдалий винахід - стеля армстронг. Вона гармонійно вписується в будь-який інтер'єр, будь то виробничий цех, офіс або житлова квартира. Це одна з причин її великої популярності.

 

Що таке стеля Армстронг

     Підвісна стеля армстронг - легка, швидко вмонтовується конструкція, що складається з безлічі однакових модулів. Це найкраще рішення, якщо потрібно виконати обробку приміщення в максимально стислі терміни. Незважаючи на свою легкість, ця підвісна конструкція міцна і надійна. Що доведено десятиліттями її повсюдної експлуатації. Підвісна стеля типу армстронг має масу переваг, серед яких:

           - 
швидкий і легкий монтаж;
           - 
взаємозамінність модулів;
           - 
естетична привабливість;
           - 
легкий доступ до комунікацій, прокладених над модулями;
           - 
досить широкий асортимент варіантів для дизайну, за допомогою комбінації різних за кольором і рельєфом плит.

      В асортименті комплектуючих прилади для освітлення приміщень, розроблені спеціально для цієї підвісної системи. Світильники мають ті ж розміри, що і модулі, тому можуть бутивстановлені в будь-якому, найбільш зручному місці для освітленняконкретного приміщення.

     Armstrong стеля всім хороша: і красива, і простора, і лаконічна. Але у неї є один, властивий всім підвісним системам недолік: вона забирає значний обсяг простору. Однак,цей «мінус» цілком може обернутися «плюсом», якщо в приміщеннінеобхідно приховати інженерні комунікації, прокладені безпосередньо підверхнім перекриттям.
В цьому випадку підвісні стелі Armstrong незамінні.

Асортимент стельових плиток

Монтаж стелі армстронг передбачає використання тонких, різний за формою і розміром, плит. З їх допомогою формують єдину декоративну площину, розташовану під верхнім перекриттям. Плити виготовляють з різних матеріалів, що визначає їх властивості.

Підвіснастеля армстронг, технічні характеристики якої багато в чому залежатьвід використовуваних в монтажі виробів, завжди залишається міцною, алевоздухопроницаемой конструкцією. Це зумовило ще одну її перевагу: можливість монтажу в приміщеннях підвищеної вологості. Але в цьому випадку будуть потрібні плити з вологостійких матеріалів. І є з чого вибрати.

Виробники пропонують наступні види плит:

           - 
з спресованих мінеральних волокон;
           - 
з нержавіючої сталі;
           - 
з алюмінієвих сплавів;
           - 
з поліхлорвініда (ПВХ);
           - 
деревно-волокнисті;
           - 
дзеркальні;
           - 
склопластикові.

Таким чином, можна зібрати будь-яку підвісну стелю типу армстронг,технічні характеристики якої будуть відповідати конкретному приміщенню.

Не можна не відзначити різноманітність оформлення плит.

Їх поверхня може бути наступною:

           - 
гладкою;
           - 
рельєфною;
           - 
імітує текстуру дерева;
           - 
вітражного типу;
           - 
з геометричними візерунками;
           -  
з хитромудрим абстрактним малюнком;
           - 
монолітної;
           - 
перфорованої.

 
Завдяки цьому, підвісна стеля типу armstrong залишається найбільшзатребуваною конструкцією в обробці приміщень будь-якого призначення.

У виробників є декілька готових рішень: для коридорів; дляприміщень із середовищем «чиста кімната», сертифікованих до 4 класучистоти (затребувані в медустановах, лабораторіях, цехах фармакологічноїпромисловості та ін.); для класичних приміщень.

 

Види стель Армстронг

 
Розробникицих систем подбали про те, щоб armstrong підвісну стелю можна буловстановити в приміщеннях будь-якого розміру і будь-якої конфігурації. Тому крім класичних площинних конструкцій, є й інші:

  - 
сейсмостійкі;
  - 
стелю-крило;
  - 
дизайнерські.

Длятого щоб правильно змонтувати армстронг, потрібно вибрати найбільшпідходящу для конкретного приміщення і його дизайну систему. Кожна з них включає набір комплектуючих зі своїми, властивими тільки цій системі, замками та іншими особливостями. Завдяки цьому вибору, можна робити круглі, багатокутні, фігурні, багатоярусні стелі. Тому не завжди простий монтаж підвісної стелі армстронг.

 
Комплектуючі: види і призначення

Пристрій підвісних стель армстронг нескладний. Зрозуміти принцип збірки зможе і школяр. Але, як і у випадку з іншими стельовими конструкціями, присутні свої нюанси. І про них знають тільки фахівці. Перш ніж вивчати порядок монтажу, потрібно дізнатися, з чого складаються підвісні стелі типу армстронг.


Стельові плити

Якщовирішено змонтувати підвісну стелю армстронг, розмір плитки вибирають,виходячи із загальної площі приміщення і його дизайну. Стандартна плитка - 600 × 600 мм.

Але є вироби і інших розмірів:

Плитки універсальні. Їх можна кріпити на базову стелю, якщо він ідеально рівний. Товщина цих виробів різна і залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені.

Так, мінераловатні плити не можуть бути тонкими за визначенням. Цей матеріал не має достатню міцність. Тому такі плити випускають товщиною від 1,5 см.

Якщо для монтажу підвісної стелі армстронг потрібні тонкі плити, вибір широкий:

Таким чином, товщина підвісної стелі армстронг може бути різною. Слід зазначити, що незалежно від матеріалу виготовлення, всі плитимонтують по одному і тому ж принципу: укладають їх на т-образні абог-образні профілі у напрямку зверху вниз.

 

Несучий профіль

Монтаж підвісних стель армстронг неможливий без несучого профілю, що становить основу, каркас системи.

Він (профіль) являє собою довгу тонку планку т-подібної форми.
Стандартна довжина - 370 см. Профіль має легку вагу, що дозволяє кріпити його до поверхонь невисокою міцності. Наприклад, до гіпсокартонних базовим стелях. Армстронг стельовий профіль виготовляють з алюмінію. Всі несучі планки мають подвійну прошивку, що забезпечує необхідну жорсткість. Ці рейки бувають двох типів: Т 15 х 38 (Т15); Т 24 х 38 (Т24). Зазначені розміри - це ширина поличок. Урейках є прорізи, розташовані через кожні 100 см. Несучий профільприймає на себе основну вагове навантаження конструкції і кріпитьсязавжди уздовж найдовших стін приміщення. Якщо воно квадратного типу, то у напрямку від вікна.


Поперечний профіль

Для того щоб змонтувати підвісну стелю армстронг своїми руками, буде потрібно не тільки несучий, але і поперечний профіль.

  З його допомогою підсилюють каркас і створюють необхідні для укладання плит осередки необхідного розміру. Так, для плиток 600 × 600 мм, потрібний осередок аналогічних габаритів. Тому поперечний профіль кріплять до несучої з кроком в 60 см. Стандартна довжина цих планок - 1,2 м і 0,6 м. Поперечні рейки бувають двох типів: з прорізами (довжиною 1,2 м); без прорізів (довжина 0,6 м). Прорізи потрібні для стикування планок, оснащених спеціальним замком. За типом з'єднання між собою і несуть профілем, поперечні рейки бувають двох видів: з Щелчкова з'єднанням; з гачковим.

 

Стіновий профіль

Установка підвісної стелі армстронг неможлива без стінових профілів.

Це L-образні або п-образні планки, які кріплять уздовж стін по всьому периметру приміщення. Стінові профілі виконують ту ж роль, що і напрямні при монтажі гіпсокартонних конструкцій. Власне, вони і є напрямними, тільки для своєї системи, армстронг. Стандартна довжина - 3 м.

 

Підвіс стельовий

Технологія монтажу підвісної стелі армстронг передбачає використання підвісів. Виробники пропонують кілька видів цих комплектуючих.

Затискні. Складаються з двох металевих шпильок. Кінець однієї з них зігнутий у вигляді гака, а другий сформований у формі петлі. Шпильки об'єднані тонкої пластиною з чотирма отворами, крізь які і вставляються. Пластина гнучка. Стискаючи її, можна регулювати довжину підвісу, рухаючи будь-яку з шпильок верх або вниз. Коли пластину відпускають, вона фіксує шпильки в одному положенні.

Є два типи цих підвісів: «гачок-гачок» і «гачок-петля».

Ноніус-підвіси. Потрібні в монтажі каркасів, які повинні витримувати значні вагові навантаження. Різьбові. Використовують нечасто. Регульовані троси. Кутові підвіси.

 

Допоміжні елементи

Пристрій підвісних стель типу армстронг також неможливо без додаткових допоміжних елементів. Вони призначені для більш надійної фіксації конструкцій складних конфігурацій. У різних виробників один і той же елемент може називатися по-різному. Але його функція від цього не змінюється. Незалежно від назви, він виконує одну і ту ж задачу.

Види цих виробів:

Сполучна кліпса.

 
Допоміжні елементи підвісної стелі армстронг, в основному, необхідніпри влаштуванні складних дизайнерських і сейсмостійких конструкцій.

 

Правила будови підвісної системи

Пристрій підвісної стелі типу армстронг починається з розрахунку несучої здатності верхнього перекриття. З'ясовують, чи здатне воно витримати передбачувану вагу конструкції. Яку, в свою чергу, вираховують, виходячи з розрахунку необхідного для монтажу кількості матеріалів.

Перш ніж приступити до проектування конструкції, вивчають вимоги виробника. Їх кілька: тип поперечних планок повинен відповідати боковому профілю стельової плити; оптимальний тип монтажу - «драбинкою»; рухливіелементи конструкції ( «крила», яруси, фігурні виступи) повиннікріпитися до базової стелі на незалежних підвісах, для того щоб непередавати навантаження на основну конструкцію; додаткове навантаження у вигляді світильників повинно кріпитися ні до несучого каркасу, а до базового стельового перекриття.

Металеву підвісну стелю армстронг встановлюють відповідно до вимог до приміщення.

Якщо необхідне середовище «чиста кімната», використовуються профілі, максимально стійкі до корозії. А стельові плити - з антибактеріальним покриттям. Армстронг підвісна стеля завжди комплектується інструкцією виробника. Перед початком робіт її потрібно уважно прочитати. Всі виробники рекомендують проводити роботи в чистому приміщенні і в безпечних умовах. Підвісні стелі армстронг встановлюють із застосуванням драбин, а на великій висоті - з використанням страхувальних поясів.

 

Світильники для підвісних стель

Схема монтажу підвісної стелі армстронг може включати не тільки каркас і декоративні плитки, але і освітлювальні прилади.

 
Існує два типи світильників для цих конструкцій: вбудовані; зовнішні.

У більшості випадків вибирають перші, так як вони гармонійно вписуються в загальний дизайн стелі.

У цій категорії (вбудованих) є три типи світильників:

Підвісні стелі армстронг, монтаж яких передбачає влаштування світильників, можуть бути оснащені розсіювачами. Це додаткові елементи конструкції: тонкі пластини, які встановлюють під нижньою площиною освітлювальних приладів. Розсіювачі бувають різними, з поверхнею типу «колотий лід», «призма», опалові, матові. Стеля армстронг, розміри і несуча здатність якого дозволяютьвстановлювати світильники зовнішнього типу, повинен бути посиленийдодатковими підвісами, які кріплять на відстані 20 см від стіновогопрофілю на кожній поперечної рейці.
Найбільш популярні люмінесцентні світильники. У них встановлені 4 лампи. У стандартній комплектації це Т5 на 14 Вт або Т8 на 18 Вт. Процес включення-виключення може здійснюватися як за допомогоюзвичайних вимикачів, так і з застосуванням електронних автоматичнихпристроїв.

 

Варіанти конструкцій підвісних систем

 
Існує кілька конструктивних рішень для пристрою стель армстронг:

Пристрій підвісної стелі армстронг, технологія монтажу якогопередбачає бескаркасную конструкцію, полягає у фіксації на базовійповерхні верхнього перекриття несучих і поперечних профілів беззастосування підвісів.

Двовіснийкаркас на одному рівні монтують з монолітних (без отворів) несучихпрофілів і поперечних так, щоб отримати осередки з розмірами 60х60 см. Вточках перетину поздовжніх і поперечних рейок встановлюють фіксатори:накладки, які стягують

 

Устрій звукоізоляції

Акустична підвісна стеля армстронг передбачає монтаж звукоізоляційних матеріалів. Якщохочуть зменшити ступінь звукопроникності верхнього перекриття,вибирають будь-який з варіантів: монтаж звукоізоляційних плит наповерхні верхнього перекриття; обклеювання поверхні верхнього перекриття шумоизолирующими тканинами або плівками; використання в пристрої каркаса стельових плиток з звукоізоляційний матеріал (на мінераловатної основі).

 

Порядок і правила виконання робіт

Завжди можна зробити підвісні стелі своїми руками. Армстронг - не виняток. Цю конструкцію легко зібрати. Але, відповідно до керівництва виробника, для цього потрібна участь не менше 3-х осіб. Це пов'язано з особливостями монтажу підвісних систем. Одналюдина має перебувати на висоті і виконувати роботи по кріпленню із'єднанню профілів, другий - подавати йому необхідні матеріали таінструменти. Третій - забезпечувати безперебійність робіт, готуючи все, що потрібно для їх виконання.

Підвісна стеля армстронг, характеристики якої дозволяютьвстановлювати світильники закритого або відкритого типу, встановлюєтьсяпісля завершення електромонтажних робіт.

Після чого приступають до виконання підготовчого етапу:

     сортують плити за кольором і розміром;
     оглядають поверхні плит, відбраковують вироби зі сколами і іншими недоліками;
     сортують профілі;
     готують підвіси, кріпильні та допоміжні елементи.

   


  Технологія монтажу стелі Армстронг

  Для того щоб правильно зробити підвісну стелю армстронг своїми руками, покрокова інструкція необхідна. Вона допоможе уникнути помилок, які зажадають демонтажу і переробки всієї конструкції.


   

  Етап 1. Заміри, розмітка і розбиття. З розмітки починають встановлювати будь-які підвісні стелі армстронг. Монтаж своїми руками виконують відповідно до рекомендованої послідовністю робіт. Проводять обмір приміщення. Складають креслення, на якому розбивають простір на взаімоперпендікулярних осі. Визначають розміри крайніх плит по всьому периметру приміщення. Виконують на базовій стелі розбивку місць установки світильників, вентиляційних решіток, колон, труб. Кутові точки розбивки відзначають за допомогою маякових куточків чи інших допоміжних пристосувань. Встановлюють опорні куточки на колони, якщо такі є в приміщенні.

  Етап 2. Встановлення напрямних. Монтаж підвісної стелі армстронг своїми руками починають з установки направляючого профілю. Він може бути L-подібним або п-образним. Направляючий профіль необхідний для того, щоб фіксувати торці несучих рейок. Тим самим забезпечуючи міцність конструкції. Мінімальна висота підвісної стелі армстронг визначається можливостями конкретного приміщення і що висуваються до нього вимог. Якщопід верхнім перекриттям немає ліній інженерних комунікацій, дляактивного теплообміну досить відступити 8 см від базової поверхні. Цього зазору буде досить для нормальної (без перегріву) роботи стельових світильників. Якщоконструкція підвісної стелі армстронг передбачає установку напрямнихL-образного типу, ці рейки кріплять так, щоб коротка поличка профілюрозташовувалася перпендикулярно стіні. В цьому випадку вона буде опорою для торців несучого профілю. П-подібні напрямні планки кріплять так, щоб торці несучого профілю заходили в простір, утворене двома паралельними поличками. Відстань між точками кріплення - 40-50 см.

  Етап 3. Монтаж підвісів (кронштейнів). Підвіси або кронштейни є обов'язковими елементами каркаса, який формує підвісна стеля армстронг. Види підвісів і спосіб їх кріплення до перекриття, вибирають в залежності від типу базової поверхні. Якщо перекриття складається з залізобетонної плити, використовують кронштейни. Їх пристрілюють до плити пістолетом ПЦ-52-1. Кріпильні елементи в цьому випадку - дюбель-цвяхи ДГ-4. Точкикріплення уздовж однієї лінії повинні бути рознесені на відстань 120,150 або 180 см. У виборі відстані орієнтуються на несучу здатністьперекриття і тип конструкції каркасу. Крок між лініями - 60 см. Правильність установки підвісів (кронштейнів) перевіряють за допомогою водяного рівня. Якщоперевірка показала, що перша лінія кронштейнів встановлена ​​правильно,в подальшому не виникне питань про те, як кріпити підвісна стеляармстронг. Всі подальші дії аналогічні попереднім.

  Етап 4. Монтаж несучих профілів. Несучий профіль є основним елементом, який утримує підвісна стеля армстронг. Монтаж цих планок виконують після розмітки і розбивки базової поверхні. Техніка установки напрямних залежить від виду обраних підвісів. Якщо це г-образні металеві стрижні, їх заводять в отвір в профілі, після чого загинають цей дріт пассатижами. Якщо обрані крючкообразние підвіси, що складаються з двох металевих шпильок, насаджують напрямні профілі на гачки. Якщо це кронштейни, кріплення виконують за допомогою болтів або шурупів.

  Етап 5. Монтаж поперечних планок. Монтаж підвісної стелі типу армстронг передбачає розбивку каркаса на осередки однакового розміру. До початку цього етапу він (каркас) складається з поздовжніх ліній несучого профілю. Для формування осередків необхідно встановити перпендикулярно несе поперечний профіль. Крок між лініями цих планок - 60 см. В залежності від виду обраногопрофілю, рейки з'єднують між собою або замками, або допоміжнимиелементами.

  Етап 6. Монтаж приладів освітлення. Якого б не був типу армстронг стелю, установка світильників завжди виконується перш, ніж укладання плитки. Це дозволяє отримати безперешкодний доступ до проводів електромережі. Монтаж освітлювальних приладів вимагає дотримання всіх правил пожежо і електробезпеки.

  Етап 7. Укладання стельової плитки. Якщо монтують підвісну стелю перфорований армстронг, полотно плиток повинне мати відповідну перфорацію. Зазвичай вона складається з точкових отворів невеликого діаметра, рівномірно розташованих по всій площі поверхні. Стельова плитка будь-якого типу укладається одним і тим же способом: на виступи несучих і поперечних профілів. Армстронг - підвісна стеля. Томуплитку спочатку заводять в простір між верхнім перекриттям і каркасом,після чого центрують по відношенню до комірки і опускають на поличкипрофілів.


  Правила догляду за стелею

  Стеля армстронг, монтаж якого зроблений відповідно до рекомендацій виробника, довгий час не потребують ремонту. Якщож виникне необхідність заміни елемента конструкції, потрібнодотримуватися наступних правил: неприпустимо прибирати підвіси; не можна згинати або іншим чином змінювати довжину і форму підвісів; недопустима заміна світильників без знань про те, як розібрати стелю армстронг. Поверхня плит очищають від пилу та павутиння за допомогою сухих щіток з жорсткою щетиною. Для більшої зручності робіт використовують щітки з довгою ручкою. Якщо стеля знаходиться на невеликій висоті, його можна пилососити.
  (Джерело)

         

  

    Не пропустіть наші останні новини, спеціальні пропозиції та ексклюзивні послуги.

  Підпишіться на нашу розсилку вже сьогодні!

  Підписатися на розсилку  

  Дата и время
  Є питання? Ми на зв'язку! Напишіть зручним для Вас способом або замовте зворотній дзвінок!
  ОлексійОлексій
  ×
  Онлайн чат
  Телеграм
  Служба підтримки
  Вайбер
  Фейсбук
  Почта
  Київстар
  Водофон
  Зворотній дзвінок