Стеля Грильято - BUDIAK
Будівельний інтернет майданчик


Домашня ферма

Домашня ферма

Школа ремонту

Школа ремонту

Хостинг від HyperHost

Хостинг від HyperHost
  • 14 05 22
  • |   0 Коментарів

Стеля Грильято

Стелю Гріліато не можна назвати самою ефектною, але вонацілком гармонійна і естетична. Це легка підвісна конструкція, монтаж іскладання якої багато в чому аналогічні пристрою Армстронга.

Що таке стеляГрильято

Підвісна стеляГрильято є гратчастою конструкцією, яка складається з окремих елементів. Всівони виготовлені з алюмінію і покриті порошковою фарбою. Конструкція винайденафахівцями італійської компанії «Гріліато» і отримала однойменну назву.Особливість цих систем у відсутності суцільних полотен, які формують поверхнюстель. Підвісні конструкції Гріліато світлопроникність, оглядовість іпродувності, так як складаються з безлічі дрібних наскрізних квадратнихосередків. На відстані така поверхня виглядає як суцільне ефектного видуструктурне полотно. Тому за ним цілком можна приховати всі дефекти базовогопотоку і комунікації: вентиляційну систему, електропроводку, труби.

 

Конструкція підвісноїстелі Грильято

Підвісна стелятипу Грильято складається з плоских металевих планок, з'єднаних між собою задопомогою пазів-прорізів. Всі елементи легкі по вазі, тому для монтажу непотрібно надміцних поверхонь.

Унаслідокпористої структури, цей вид стель нерідко плутають з Армстронгом. Але цісистеми розрізняються типом утвореної поверхні: у Армстронга вона суцільна, уГрільято - «перфорована». Це обумовлює відмінність технічних характеристик цихконструкцій і способів їх монтажу.

 

Пристрійпідвісної стелі Грильято нескладний. Система складається з безлічі однотипнихдеталей різного призначення.

Основніелементи конструкції:

             несучийпрофіль довжиною 60, 120, 180 і 240 см;
             з'єднувальніелементи типу «тато» і «мама» для збірки решіток;
             г-образнінапрямні, що встановлюються по периметру приміщення;
            Підвіси для утримання несучих профілів.


 Довідка.

 Підвіснастеля грильято, характеристики якої підтверджують її гідності, можна монтуватив приміщеннях з підвищеною вологістю, в місцях з високою прохідністю, вкімнатах з низькими і високими базовими потоками.

 Різновидиконструкцій Грільято

Виробникиврахували затребуваність в швидко монтованих підвісних конструкціях дляоформлення громадських та офісних приміщень, і розробили кілька видів систем,що відрізняються «малюнком» поверхні. Система «Стандарт»

Найбільшпопулярна і найдешевша однорівнева конструкція, що складається з безлічіоднакових квадратів. Малюнок поверхні - «квадратна решітка». Має кількаваріантів виконання, що відрізняються висотою профілю і розміром вічка. Розміриквадратів - від 30х30 мм до 100х100 мм. Найбільш часто зустрічається різновидцієї системи - біла Грильято стеля.


Система«Піраміда»

Має самий«об'ємний» малюнок поверхні, в монтажі використовують V-подібний профілі. Ценайбільш красиві стелі, що відрізняються ажурністю. Візуально збільшують висотубазової поверхні, привносять в дизайн приміщення ноту «легкості» і створюютьвідчуття глибини малюнка. Можливі кілька варіантів колірного рішення: білий,золотий, синій, чорний.


Система«Жалюзі»

 

Складається збезлічі прямокутних модулів, зовнішнім виглядом нагадують конструкцію жалюзі.Візуально «розсовує» стіни приміщення, роблячи його більш просторим. Забезпечуєбільш легкий доступ до комунікацій, ніж при гратчастому малюнку модулів.


Різнорівневі

 

В асортименті систем Грильято є і комбіновані, багаторівневі, що надаютьможливість створювати малюнки типу «подвійні грати». Рівні утворюються зарахунок різниці в висоті несучих профілів: 30 і 50 мм.

 

Система«Грільято CL15»

У комплектаціюсистеми входять профілі Т-15 і V-подібні. Це ефектні й стильні стелі, частовикористовувані для оформлення концертних залів, приміщень, в яких проводятьурочистості та громадські заходи. Є хорошим рішенням для облаштування готельнихкомплексів.


Система «CellioArmstrong»

За назвою цієїпідвісної системи стає зрозумілим, що її конструктивне рішення і малюнокповерхні багато в чому нагадують стелі Армстронг. Складається з безлічіквадратних модулів, збирається з профілів шириною 150 мм. Конструкціяскладається з двох частин: підвісної системи Prelude T15 і модульних плитCellio.

 

Плюси і мінусистель Гріліато

Як і убудь-яких інших стельових систем, у Грільято є свої переваги і недоліки.Переваги: ​​Негорючість. Простота монтажу та обслуговування. Легка вага.Вологостійкість і антикорозійність. Естетична привабливість. Світлопроникність.Повітропроникність.

З недоліківможна відзначити слабку стійкість до механічного впливу. При складанні модуліві установці несучих профілів потрібно бути гранично обережним. Всі елементисистем виготовлені з тонкого, легко гнеться алюмінію. Для його деформаціїдосить невеликого зусилля. Основна характеристика малюнка цих стель -правильність геометрії. Вигнуті планки не здатні її забезпечити. Тому монтажпідвісної стелі Гріліато вимагає акуратності і точності рухів.


Розрахунокнеобхідної кількості матеріалів

Для того щобзробити розрахунок необхідних матеріалів, потрібно в першу чергу визначитися змалюнком поверхні. На сайтах виробників стель Гріліато є калькулятори,призначені для виконання розрахунку комплектації конструкцій необхідного типу ірозміру.

 Увага!

Самостійнопідрахувати кількість і вид необхідних елементів складно, це тривалий ітрудомісткий процес, який не виключає помилок.
Профільнийкалькулятор успішно впорається з цим завданням. Досить ввести параметриприміщення і вказати тип системи.


Монтаж стеліГріліато своїми руками

Якщо дляоформлення приміщення обраний підвісна стеля Грильято, монтаж можна виконативласноруч. У цьому допоможе покрокова інструкція, яка зачіпає всі нюансискладання цих систем.
 

Підготовкаверхнього перекриття

Як і у випадкуз пристроєм будь-яких інших підвісних стельових систем, монтаж Грільято вимагаєпідготовки поверхні верхнього перекриття. Для вирішення цього завдання потрібновиконати кілька нескладних, але досить трудомістких робіт, призначення яких -зміцнення базової поверхні.

Незважаючи налегку вагу Грільято, монтаж стелі повинен бути здійснений на міцну основу. Цезапобіжить можливому передчасному руйнуванню поверхні верхнього перекриття.

Тому виконуютьнаступне:

Прокладкакомунікацій

За підвісноюсистемою можна приховати різні інженерні мережі. Цим прийомом нерідкокористуються при впорядкуванні приміщень громадського призначення.

Тому наступніетапи:

Розмітка стін

Для виконаннярозмітки бажано мати лазерний рівень або нівелір. Необхідно буде визначитися зтим, наскільки буде потрібно опустити підвісну конструкцію від базової стелі.

Розмітка стелі

Розмітка стелінеобхідна для визначення місця розташування підвісів і несучих профілів.

Крок міжпідвісами по лінії профілів - 60 см. Алюмінієві планки повинні бути розташованіодин від одного на відстані, кратному 60: 60 см, 120 см, 180 см, 240 см. Вибіркроку залежить від довжини придбаного профілю, але рекомендований фахівцямивідстань - 120 см.

Монтажпідвісної конструкції

Після виконаноїрозмітки під Гріліато стелі, складання конструкції починається з монтажупідвісів. Для цього в зазначених місцях висвердлюють отвори і за допомогоюпластикових дюбелів і саморізів кріплять підвіси до верхнього перекриття.

Далі поетапновиконують такі роботи:
     уздовж ліній по периметру стін кріплять г-подібний профіль (куточки, які використовуютьдля   монтажу Грільято, Армстронга, рейкових стель);
      на гаки підвісів встановлюють направляючіпрофілі;
      збирають решітки із з'єднувальних елементів «тато» і«мама»;
      встановлюють решітки в пази напрямних профілів.