Стеля армстронг - BUDIAK
Будівельний інтернет майданчик


Домашня ферма

Домашня ферма

Школа ремонту

Школа ремонту

Хостинг від HyperHost

Хостинг від HyperHost
  • 14 05 22
  • |   0 Коментарів

Стеля армстронг

Серед модульних конструкцій для облаштування приміщень є один вдалийвинахід - стеля армстронг. Вона гармонійно вписується в будь-який інтер'єр,будь то виробничий цех, офіс або житлова квартира. Це одна з причин її великоїпопулярності.

 

Що таке стеляАрмстронг

    Підвісна стеля армстронг - легка, швидко вмонтовується конструкція, щоскладається з безлічі однакових модулів. Це найкраще рішення, якщо потрібновиконати обробку приміщення в максимально стислі терміни. Незважаючи на свою легкість,ця підвісна конструкція міцна і надійна. Що доведено десятиліттями її повсюдноїексплуатації. Підвісна стеля типу армстронг має масу переваг, серед яких:

          -  швидкий і легкий монтаж;
          -  взаємозамінність модулів;
          -  естетична привабливість;
          -  легкий доступ до комунікацій, прокладених над модулями;
          -  досить широкий асортимент варіантів для дизайну, за допомогоюкомбінації різних за кольором і рельєфом плит.

     В асортименті комплектуючих прилади для освітлення приміщень, розробленіспеціально для цієї підвісної системи. Світильники мають ті ж розміри, що імодулі, тому можуть бути встановлені в будь-якому, найбільш зручному місці дляосвітлення конкретного приміщення.

    Armstrong стеля всім хороша: і красива, і простора, і лаконічна. Але у неї єодин, властивий всім підвісним системам недолік: вона забирає значний обсягпростору. Однак, цей «мінус» цілком може обернутися «плюсом», якщо в приміщеннінеобхідно приховати інженерні комунікації, прокладені безпосередньо під верхнімперекриттям. В цьому випадку підвісні стелі Armstrong незамінні.Асортиментстельових плиток

Монтаж стеліармстронг передбачає використання тонких, різний за формою і розміром, плит. Зїх допомогою формують єдину декоративну площину, розташовану під верхнімперекриттям. Плити виготовляють з різних матеріалів, що визначає їхвластивості.

Підвісна стеляармстронг, технічні характеристики якої багато в чому залежать від використовуванихв монтажі виробів, завжди залишається міцною, але воздухопроницаемойконструкцією. Це зумовило ще одну її перевагу: можливість монтажу в приміщенняхпідвищеної вологості. Але в цьому випадку будуть потрібні плити з вологостійкихматеріалів. І є з чого вибрати.

Виробникипропонують наступні види плит:

          -  з спресованих мінеральних волокон;
          -  з нержавіючої сталі;
          -  з алюмінієвих сплавів;
          -  з поліхлорвініда (ПВХ);
          -  деревно-волокнисті;
          -  дзеркальні;
          -  склопластикові.

Таким чином,можна зібрати будь-яку підвісну стелю типу армстронг, технічні характеристикиякої будуть відповідати конкретному приміщенню.

Не можна невідзначити різноманітність оформлення плит.

Їх поверхняможе бути наступною:

          -  гладкою;
          -  рельєфною;
          -  імітує текстуру дерева;
          -  вітражного типу;
          -  з геометричними візерунками;
          -  з хитромудрим абстрактним малюнком;
          -  монолітної;
          -  перфорованої.

 Завдякицьому, підвісна стеля типу armstrong залишається найбільш затребуваноюконструкцією в обробці приміщень будь-якого призначення.

У виробників єдекілька готових рішень: для коридорів; для приміщень із середовищем «чистакімната», сертифікованих до 4 класу чистоти (затребувані в медустановах,лабораторіях, цехах фармакологічної промисловості та ін.); для класичнихприміщень.

 

Види стельАрмстронг

 Розробникицих систем подбали про те, щоб armstrong підвісну стелю можна було встановити вприміщеннях будь-якого розміру і будь-якої конфігурації. Тому крім класичнихплощинних конструкцій, є й інші:

  - сейсмостійкі;
  - стелю-крило;
  - дизайнерські.

Для того щобправильно змонтувати армстронг, потрібно вибрати найбільш підходящу дляконкретного приміщення і його дизайну систему. Кожна з них включає набіркомплектуючих зі своїми, властивими тільки цій системі, замками та іншимиособливостями. Завдяки цьому вибору, можна робити круглі, багатокутні, фігурні,багатоярусні стелі. Тому не завжди простий монтаж підвісної стелі армстронг.

 Комплектуючі: види і призначення

Пристрійпідвісних стель армстронг нескладний. Зрозуміти принцип збірки зможе і школяр.Але, як і у випадку з іншими стельовими конструкціями, присутні свої нюанси. Іпро них знають тільки фахівці. Перш ніж вивчати порядок монтажу, потрібнодізнатися, з чого складаються підвісні стелі типу армстронг.

Стельові плити

Якщо вирішенозмонтувати підвісну стелю армстронг, розмір плитки вибирають, виходячи іззагальної площі приміщення і його дизайну. Стандартна плитка - 600 × 600 мм.

Але є вироби іінших розмірів:

Плиткиуніверсальні. Їх можна кріпити на базову стелю, якщо він ідеально рівний.Товщина цих виробів різна і залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені.

Так,мінераловатні плити не можуть бути тонкими за визначенням. Цей матеріал не маєдостатню міцність. Тому такі плити випускають товщиною від 1,5 см.

Якщо длямонтажу підвісної стелі армстронг потрібні тонкі плити, вибір широкий:

Таким чином,товщина підвісної стелі армстронг може бути різною. Слід зазначити, щонезалежно від матеріалу виготовлення, всі плити монтують по одному і тому жпринципу: укладають їх на т-образні або г-образні профілі у напрямку зверхувниз.

 

Несучий профіль

Монтажпідвісних стель армстронг неможливий без несучого профілю, що становить основу,каркас системи.

ін (профіль) являє собою довгу тонку планку т-подібноїформи.
Стандартнадовжина - 370 см. Профіль має легку вагу, що дозволяє кріпити його до поверхоньневисокою міцності. Наприклад, до гіпсокартонних базовим стелях. Армстронгстельовий профіль виготовляють з алюмінію. Всі несучі планки мають подвійнупрошивку, що забезпечує необхідну жорсткість. Ці рейки бувають двох типів: Т 15х 38 (Т15); Т 24 х 38 (Т24). Зазначені розміри - це ширина поличок. У рейках єпрорізи, розташовані через кожні 100 см. Несучий профіль приймає на себеосновну вагове навантаження конструкції і кріпиться завжди уздовж найдовшихстін приміщення. Якщо воно квадратного типу, то у напрямку від вікна.


Поперечнийпрофіль

Для того щоб змонтувати підвісну стелю армстронг своїми руками, буде потрібноне тільки несучий, але і поперечний профіль.

  З його допомогою підсилюють каркас і створюють необхіднідля укладання плит осередки необхідного розміру. Так, для плиток 600 × 600 мм,потрібний осередок аналогічних габаритів. Тому поперечний профіль кріплять донесучої з кроком в 60 см. Стандартна довжина цих планок - 1,2 м і 0,6 м.Поперечні рейки бувають двох типів: з прорізами (довжиною 1,2 м); без прорізів(довжина 0,6 м). Прорізи потрібні для стикування планок, оснащених спеціальнимзамком. За типом з'єднання між собою і несуть профілем, поперечні рейки буваютьдвох видів: з Щелчкова з'єднанням; з гачковим.

 

Стіновийпрофіль

Установкапідвісної стелі армстронг неможлива без стінових профілів.

ЭЦе L-образні або п-образні планки, які кріплять уздовжстін по всьому периметру приміщення. Стінові профілі виконують ту ж роль, що інапрямні при монтажі гіпсокартонних конструкцій. Власне, вони і є напрямними,тільки для своєї системи, армстронг. Стандартна довжина - 3 м.

 

Підвісстельовий

Технологіямонтажу підвісної стелі армстронг передбачає використання підвісів. Виробникипропонують кілька видів цих комплектуючих.

Затискні.Складаються з двох металевих шпильок. Кінець однієї з них зігнутий у виглядігака, а другий сформований у формі петлі. Шпильки об'єднані тонкої пластиною зчотирма отворами, крізь які і вставляються. Пластина гнучка. Стискаючи її,можна регулювати довжину підвісу, рухаючи будь-яку з шпильок верх або вниз.Коли пластину відпускають, вона фіксує шпильки в одному положенні.

Є два типи цихпідвісів: «гачок-гачок» і «гачок-петля».

Ноніус-підвіси.Потрібні в монтажі каркасів, які повинні витримувати значні ваговінавантаження. Різьбові. Використовують нечасто. Регульовані троси. Кутовіпідвіси.

 

Допоміжніелементи

Пристрійпідвісних стель типу армстронг також неможливо без додаткових допоміжнихелементів. Вони призначені для більш надійної фіксації конструкцій складнихконфігурацій. У різних виробників один і той же елемент може називатисяпо-різному. Але його функція від цього не змінюється. Незалежно від назви, вінвиконує одну і ту ж задачу.

Види цихвиробів:

Сполучнакліпса.

 Допоміжніелементи підвісної стелі армстронг, в основному, необхідні при влаштуванніскладних дизайнерських і сейсмостійких конструкцій.

 

Правила будовипідвісної системи

Пристрійпідвісної стелі типу армстронг починається з розрахунку несучої здатностіверхнього перекриття. З'ясовують, чи здатне воно витримати передбачувану вагуконструкції. Яку, в свою чергу, вираховують, виходячи з розрахунку необхідногодля монтажу кількості матеріалів.

Перш ніжприступити до проектування конструкції, вивчають вимоги виробника. Їх кілька:тип поперечних планок повинен відповідати боковому профілю стельової плити;оптимальний тип монтажу - «драбинкою»; рухливі елементи конструкції ( «крила»,яруси, фігурні виступи) повинні кріпитися до базової стелі на незалежнихпідвісах, для того щоб не передавати навантаження на основну конструкцію;додаткове навантаження у вигляді світильників повинно кріпитися ні до несучогокаркасу, а до базового стельового перекриття.

Металевупідвісну стелю армстронг встановлюють відповідно до вимог до приміщення.

Якщо необхіднесередовище «чиста кімната», використовуються профілі, максимально стійкі докорозії. А стельові плити - з антибактеріальним покриттям. Армстронг підвіснастеля завжди комплектується інструкцією виробника. Перед початком робіт їїпотрібно уважно прочитати. Всі виробники рекомендують проводити роботи в чистомуприміщенні і в безпечних умовах. Підвісні стелі армстронг встановлюють іззастосуванням драбин, а на великій висоті - з використанням страхувальнихпоясів.

 

Світильники дляпідвісних стель

Схема монтажупідвісної стелі армстронг може включати не тільки каркас і декоративні плитки,але і освітлювальні прилади.

 Існує дватипи світильників для цих конструкцій: вбудовані; зовнішні.

У більшостівипадків вибирають перші, так як вони гармонійно вписуються в загальний дизайнстелі.

У цій категорії(вбудованих) є три типи світильників:

Підвісні стеліармстронг, монтаж яких передбачає влаштування світильників, можуть бутиоснащені розсіювачами. Це додаткові елементи конструкції: тонкі пластини, яківстановлюють під нижньою площиною освітлювальних приладів. Розсіювачі буваютьрізними, з поверхнею типу «колотий лід», «призма», опалові, матові. Стеляармстронг, розміри і несуча здатність якого дозволяють встановлюватисвітильники зовнішнього типу, повинен бути посилений додатковими підвісами, якікріплять на відстані 20 см від стінового профілю на кожній поперечної рейці.
Найбільшпопулярні люмінесцентні світильники. У них встановлені 4 лампи. У стандартнійкомплектації це Т5 на 14 Вт або Т8 на 18 Вт. Процес включення-виключення можездійснюватися як за допомогою звичайних вимикачів, так і з застосуваннямелектронних автоматичних пристроїв.

 

Варіантиконструкцій підвісних систем

 Існуєкілька конструктивних рішень для пристрою стель армстронг:

Пристрійпідвісної стелі армстронг, технологія монтажу якого передбачає бескаркаснуюконструкцію, полягає у фіксації на базовій поверхні верхнього перекриттянесучих і поперечних профілів без застосування підвісів.

Двовіснийкаркас на одному рівні монтують з монолітних (без отворів) несучих профілів іпоперечних так, щоб отримати осередки з розмірами 60х60 см. В точках перетинупоздовжніх і поперечних рейок встановлюють фіксатори: накладки, які стягують

 

Устрійзвукоізоляції

Акустичнапідвісна стеля армстронг передбачає монтаж звукоізоляційних матеріалів. Якщохочуть зменшити ступінь звукопроникності верхнього перекриття, вибираютьбудь-який з варіантів: монтаж звукоізоляційних плит на поверхні верхньогоперекриття; обклеювання поверхні верхнього перекриття шумоизолирующимитканинами або плівками; використання в пристрої каркаса стельових плиток ззвукоізоляційний матеріал (на мінераловатної основі).

 

Порядок іправила виконання робіт

Завжди можназробити підвісні стелі своїми руками. Армстронг - не виняток. Цю конструкціюлегко зібрати. Але, відповідно до керівництва виробника, для цього потрібнаучасть не менше 3-х осіб. Це пов'язано з особливостями монтажу підвіснихсистем. Одна людина має перебувати на висоті і виконувати роботи по кріпленню із'єднанню профілів, другий - подавати йому необхідні матеріали та інструменти.Третій - забезпечувати безперебійність робіт, готуючи все, що потрібно для їхвиконання.

Підвісна стеляармстронг, характеристики якої дозволяють встановлювати світильники закритогоабо відкритого типу, встановлюється після завершення електромонтажних робіт.

Після чогоприступають до виконання підготовчого етапу:
    сортують плити за кольором і розміром;
     оглядають поверхні плит, відбраковують вироби зісколами і іншими недоліками;
     сортують профілі;
     готують підвіси, кріпильні та допоміжні елементи.

 

 

Технологіямонтажу стелі Армстронг

Для того щобправильно зробити підвісну стелю армстронг своїми руками, покрокова інструкціянеобхідна. Вона допоможе уникнути помилок, які зажадають демонтажу і переробкивсієї конструкції.

 

 

Етап 1. Заміри,розмітка і розбиття. З розмітки починають встановлювати будь-які підвісні стеліармстронг. Монтаж своїми руками виконують відповідно до рекомендованоїпослідовністю робіт. Проводять обмір приміщення. Складають креслення, на якомурозбивають простір на взаімоперпендікулярних осі. Визначають розміри крайніхплит по всьому периметру приміщення. Виконують на базовій стелі розбивку місцьустановки світильників, вентиляційних решіток, колон, труб. Кутові точкирозбивки відзначають за допомогою маякових куточків чи інших допоміжнихпристосувань. Встановлюють опорні куточки на колони, якщо такі є в приміщенні.

Етап 2.Встановлення напрямних. Монтаж підвісної стелі армстронг своїми рукамипочинають з установки направляючого профілю. Він може бути L-подібним абоп-образним. Направляючий профіль необхідний для того, щоб фіксувати торцінесучих рейок. Тим самим забезпечуючи міцність конструкції. Мінімальна висотапідвісної стелі армстронг визначається можливостями конкретного приміщення і щовисуваються до нього вимог. Якщо під верхнім перекриттям немає ліній інженернихкомунікацій, для активного теплообміну досить відступити 8 см від базовоїповерхні. Цього зазору буде досить для нормальної (без перегріву) роботистельових світильників. Якщо конструкція підвісної стелі армстронг передбачаєустановку напрямних L-образного типу, ці рейки кріплять так, щоб короткаполичка профілю розташовувалася перпендикулярно стіні. В цьому випадку вона будеопорою для торців несучого профілю. П-подібні напрямні планки кріплять так, щобторці несучого профілю заходили в простір, утворене двома паралельнимиполичками. Відстань між точками кріплення - 40-50 см.

Етап 3. Монтажпідвісів (кронштейнів). Підвіси або кронштейни є обов'язковими елементамикаркаса, який формує підвісна стеля армстронг. Види підвісів і спосіб їхкріплення до перекриття, вибирають в залежності від типу базової поверхні. Якщоперекриття складається з залізобетонної плити, використовують кронштейни. Їхпристрілюють до плити пістолетом ПЦ-52-1. Кріпильні елементи в цьому випадку -дюбель-цвяхи ДГ-4. Точки кріплення уздовж однієї лінії повинні бути рознесеніна відстань 120, 150 або 180 см. У виборі відстані орієнтуються на несучу здатністьперекриття і тип конструкції каркасу. Крок між лініями - 60 см. Правильністьустановки підвісів (кронштейнів) перевіряють за допомогою водяного рівня. Якщоперевірка показала, що перша лінія кронштейнів встановлена ​​правильно, вподальшому не виникне питань про те, як кріпити підвісна стеля армстронг. Всіподальші дії аналогічні попереднім.

Етап 4. Монтажнесучих профілів. Несучий профіль є основним елементом, який утримує підвіснастеля армстронг. Монтаж цих планок виконують після розмітки і розбивки базовоїповерхні. Техніка установки напрямних залежить від виду обраних підвісів. Якщоце г-образні металеві стрижні, їх заводять в отвір в профілі, після чогозагинають цей дріт пассатижами. Якщо обрані крючкообразние підвіси, щоскладаються з двох металевих шпильок, насаджують напрямні профілі на гачки.Якщо це кронштейни, кріплення виконують за допомогою болтів або шурупів.

Етап 5. Монтажпоперечних планок. Монтаж підвісної стелі типу армстронг передбачає розбивкукаркаса на осередки однакового розміру. До початку цього етапу він (каркас)складається з поздовжніх ліній несучого профілю. Для формування осередківнеобхідно встановити перпендикулярно несе поперечний профіль. Крок між лініямицих планок - 60 см. В залежності від виду обраного профілю, рейки з'єднують міжсобою або замками, або допоміжними елементами.

Етап 6. Монтажприладів освітлення. Якого б не був типу армстронг стелю, установкасвітильників завжди виконується перш, ніж укладання плитки. Це дозволяєотримати безперешкодний доступ до проводів електромережі. Монтаж освітлювальнихприладів вимагає дотримання всіх правил пожежо і електробезпеки.

Етап 7.Укладання стельової плитки. Якщо монтують підвісну стелю перфорованийармстронг, полотно плиток повинне мати відповідну перфорацію. Зазвичай вонаскладається з точкових отворів невеликого діаметра, рівномірно розташованих повсій площі поверхні. Стельова плитка будь-якого типу укладається одним і тим жеспособом: на виступи несучих і поперечних профілів. Армстронг - підвісна стеля.Тому плитку спочатку заводять в простір між верхнім перекриттям і каркасом,після чого центрують по відношенню до комірки і опускають на полички профілів.


Правила догляду за стелею

Стеля армстронг, монтаж якого зробленийвідповідно до рекомендацій виробника, довгий час не потребують ремонту. Якщо жвиникне необхідність заміни елемента конструкції, потрібно дотримуватисянаступних правил: неприпустимо прибирати підвіси; не можна згинати або іншимчином змінювати довжину і форму підвісів; недопустима заміна світильників беззнань про те, як розібрати стелю армстронг. Поверхня плит очищають від пилу тапавутиння за допомогою сухих щіток з жорсткою щетиною. Для більшої зручностіробіт використовують щітки з довгою ручкою. Якщо стеля знаходиться на невеликійвисоті, його можна пилососити.0  |  Коментарів

Для перегляду та коментування потрібно Авторизуватись


Рекомендовані статті

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Профілівиготовляються з оцинкованої сталі. Товщина профілю становить 0,4-0,6 мм.Профіль монтажу гіпсокартоннихконструкцій поділяютьс

14 05 22
Пропорції приготування будівельних розчинів

Пропорції приготування будівельних розчинів

         Розчини поділяють на:1. Штукатурні розчини: марки М10, М25, М50;2. Кладочні розчини: марки М

14 05 22
Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

D11; D15; D19; D131; D217Система KNAUF D 112 - це повний набір спеціально вибраних матеріалів, необхідних длястворення підві

14 05 22
Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Подвісна стеля Knauf, AMF або Armstrong НайменуванняОд. виміруНорма витрат на 1м2

14 05 22Останні статті

Профілі для натяжної стелі

Профілі для натяжної стелі

Пристінний профіль   Сепараторний профільУніверсальний профіль  П...Read more

14 05 22
Шпаклівки для внутрішніх робіт

Шпаклівки для внутрішніх робіт

        Навіть щодо товстий шар грунтовк...Read more

14 05 22
Інструкція по вирівнюванню стін

Інструкція по вирівнюванню стін

Найчастіше готову ґрунтовку наносять за допомогою валика. При цьому в...Read more

14 05 22
Кожній поверхні - свій грунт

Кожній поверхні - свій грунт

Зверніть увагу наступінь пористості тієї чи іншої основи (цег...Read more

14 05 22
Декоративна штукатурка на стіни

Декоративна штукатурка на стіни

Матеріалів, призначених для обробки стін, існує величезна безліч. Д...Read more

14 05 22
"Венеціанська" штукатурка

"Венеціанська" штукатурка

Ще стародавні греки і римляни використовували склад, що нагадує "ве...Read more

14 05 22
Класифікації і характеристики декоративної штукатурки

Класифікації і характеристики декоративної штукатурки

До складу декоративної штукатурки входять: 1. Щось сполучна - часті...Read more

14 05 22
Кам'яна крихта

Кам'яна крихта

Кам'яна крихта - це справжні дрібні камінчики, перемішані з єднальними ...Read more

14 05 22
Покриття "під старовину"

Покриття "під старовину"

Ще один декоративний матеріал, до якого потрібен тонкий підхід, - ...Read more

14 05 22
Структурні штукатурки

Структурні штукатурки

Структурна штукатурка - неоднорідна зерниста штукатурна маса з добавкою...Read more

14 05 22Дата и время
Є питання? Ми на зв'язку! Напишіть зручним для Вас способом або замовте зворотній дзвінок!
ОлексійОлексій
×
Онлайн чат
Телеграм
Служба підтримки
Вайбер
Фейсбук
Почта
Київстар
Водофон
Зворотній дзвінок