Натяжні стелі.
Якщо історія виникнення шпалер відноситься до стародавнього Китаю, то натягувати тканину на стелю почали в Давньому Римі. Причиною як зазвичай послужило бажання прикрасити інтер'єр і можливість за бажанням його легко міняти. Сучасні стелі з ПВХ полотна з'явилися в шістдесяті роки минулого століття у Франції. Натяжна стеля для повсюдного застосування випадково придумавспівробітник фірми Barrisol і з тих пір алегорично натяжні стелі внароді так і називають - Барісоль.
Натяжні стелі можна розділити по типу полотна, за фактурою, за кольором, за способом монтажу.
Полотна бувають безшовними і шовними, тканинними і плівковими. У різних виробників ширина полотна може складати від 142 сантиметрів до 550 сантиметрів. Знаючи ширину полотна визначається кількість швів або його відсутність. Спайкашвів буває прямолінійна або криволінійна в залежності від того якезавдання ставиться (підкреслити інтер'єр або виділити зони). Плівкові стелі являють собою плівку ПВХ і монтуються методів гарячої усадки (нагрівання та охолодження). В основу тканинних стель входить плетений полотно просочений спеціальним складом. Тканинне полотно міцніше плівкового, але обмежена в варіантах.
За способом монтажу розрізняють стелі встановлені гарячим способом або холодним. Упершому випадку приміщення прогрівається за допомогою газобалонноїустановки до температури 60градусів, крениться краю полотна і приохолодженні полотно натягується. При холодному методі важливо виготовити полотно з допусками в 1-2сантиметри і температурні параметри полотна і приміщення не змінюються.
За способом кріплення полотна розрізняють гарпунну і без гарпунну системи. При цьому гарпун поділяються на шпательного гарпунні і безщілинних гарпунні.
Почнемо з поганого.
- ПВХ полотно погано переносять негативну температуру, тобто їх можна використовувати тільки в опалювальних приміщеннях;
- натяжна стеля боїться порізів і проколів (ремонтується, але погано);
- не рекомендується встановлювати в зонах з періодичним високим нагріванням (над плитою кухні);
- досить висока вартість.
До плюсів відносяться:
- велика різноманітність фактур і квітів;
- можливість створення криволінійних форм;
- відсутність необхідності ретельної підготовки стін і стель перед монтажем;
- малий час виготовлення та монтажу;
- вологостійкість;
- еластичність і міцність (до 100 кг на м2);
- легкість обслуговування.
Як і належить гідності натяжних стель дозволяю їм бути дуже популярними і затребуваними при ремонті приміщень.
При розрахунку вартості стелі враховується вартість квадратного метра,площа стелі, вартість фактури і кольору полотна, додатковікомплектуючі, освітлення.
Вартість непрямокутних полотна збільшується за рахунок необхідності викрійки.
Не пропустіть наші останні новини, спеціальні пропозиції та ексклюзивні послуги.
Підпишіться на нашу розсилку вже сьогодні!