Адгезія - здатність до зчеплення поверхонь різнорідних тіл. Гарна адгезія матеріалу, що наноситься до поверхні означає високу міцність і надійність (штукатурки, шпаклівки, фарби) і фіксації (плитки, панелей і т.д.)
Атмосферостійкість - здатність речовини протистояти впливу атмосферних чинників, кисню повітря, сірчистих і інших газів, а також поперемінному замерзанню й відтаванню, зволоженню і висиханню.
Вологостійкість - властивість матеріалу чинити тривалий опір руйнівній дії вологи при періодичному зволоженні і висиханні.
Водопроникність - властивість матеріалу пропускати воду під тиском.
Вологоутримуюча здатність - здатність розчинної суміші утримувати надлишкову воду. Вологоутримуюча здатність охороняє розчин від втрати великої кількості води при нанесенні його на пористу підставу, а також від розшаровування при зберіганні і перевезенні.
Час досягнення повної міцності - час, за який матеріал набирає повну міцність за характеристиками сполучного.
Час коригування - час, протягом якого матеріал зберігає пластичність. Час схоплювання - період, протягом якого застосовується суміш (штукатурка, шпаклівка, клей і т.п.) набуває міцність.
Час твердіння - час, через який матеріал втрачає пластичність.
Гігроскопічність - здатність матеріалу поглинати пари води і повітря
Гідрофобність - вологовідштовхувальні властивості речовини.
Життєздатність розчину - час, протягом якого розчин придатний для роботи.
Морозостійкість - властивість насиченого водою матеріалу витримувати поперемінне заморожування і відтавання.
Паропроникність - це здатність матеріалу пропускати крізь себе водяну пару.
Для збереження сприятливого клімату в приміщенні необхідно, щоб захисна конструкція (стіна + утеплювач) «дихала», тобто не перешкоджала виходу зайвої пари назовні, а це можливо при високому коефіцієнті паропроникності теплоізоляції.
Теплоізоляція, що має високу паропроникність та гідрофобність, мінімізує ймовірність виникнення конденсату в конструкції, що запобігає утворенню цвілі і грибків.
Пластичність - властивість матеріалу змінювати під навантаженням форму і розміри без руйнування і зберігати форму після зняття навантаження.
Рухливість розчинної суміші - здатність розчинної суміші розтікатися під дією власної маси або додатки зовнішніх сил.
Міцність на стиск - максимальний тиск, який витримує матеріал до початку руйнування.
Міцність зчеплення - максимальне розтягнення, яке витримує матеріал до початку руйнування.
Світлостійкість - здатність матеріалу не міняти колір під впливом ультрафіолетових променів (зокрема, присутніх в денному світлі).
Усадка - властивість матеріалу зменшуватися в розмірах і об'ємі при висиханні, затверджені та інше.
Еластичність - властивість матеріалу змінювати під навантаженням форму і розміри без руйнування і відновлювати вихідні розміри після зняття вантажу.
Це мінімум, який потрібен для розуміння як поводити себе при використанні будівельних сумішів.