Кам'яна крихта - це справжні дрібні камінчики, перемішані з єднальними і клеять матеріалами.
Кам'яна крихта буває різних кольорів, але кожен колір складається з декількох відтінків. Продається в металевих або пластмасових відерцях у вигляді густої маси по 14-20 кг. Наноситься на поверхню шпателем до отримання рівного шару. Велика кам'яна крихта хороша для обробки фасаду, особливо для цоколя, дрібна - для внутрішніх робіт. Зараз у продажу можна зустріти кварцову, гранітну і мармурову крихту. Вони чудово протистоять негоді, а мармурова крихта до всього іншого ще і приголомшливо виглядає. На думку фахівців, якщо при внутрішній обробці офісів декоративні штукатурки використовують на великих площах, то в котеджах і квартирах їх краще застосовувати на невеликих поверхнях або для акцентування окремих фрагментів інтер'єру: отворів, ніш, виступів, арок, коробів, стійок і т. П. і оскільки кам'яна крихта все-таки більш холодний матеріал, ніж, наприклад, шпалери, він доречніше в нежитлових приміщеннях: у ванних кімнатах, коридорах, холах та ін. Зовні штукатурку можна використовувати для оформлення як усього будинку, так і для окремих архітектурних елементів, які в результаті будуть виглядати нітрохи не гірше облицьованих штучним каменем.
Чітка класифікація видів кам'яної крихти відсутня. Умовно їх можна розділити на групи по декількох ознаках:
• За типом розчинника. Існує кам'яна крихта як на водній основі, так і на базі органічного розчинника. До теперішнього часу майже всі виробники або вже припинили випускати останні, або з цього року перестали завозити їх на російський ринок.
• За способом фарбування гранул. Для додання штукатурці більшої декоративності іноді використовують суміш гранул декількох квітів. У хід йде як крихта природного кольору, так і колерована органічними або мінеральними барвниками, що значно розширює колірну палітру матеріалу.
• За розміром гранул. За величиною гранул штукатурки цього типу поділяються на такі групи: крупнофактурние (3-5 мм), среднефактурние (1,5-2,5 мм), мелкофактурние (0,5-1 мм), тонкофактурние (менше 0,5 мм). На упаковці не завжди позначаються ці розміри, але обов'язково вказується група, до якої належить матеріал. Гранули мають не довільну, а сферичну форму - вони попередньо обливаються, а потім калібруються. Це робиться для того, щоб гострі грані не дряпалися при вашому дотику до поверхні.
Матеріал з одним і тим же назвою може випускатися в декількох варіантах, що розрізняються лише величиною частинок. Розмір гранул визначає не тільки зовнішній вигляд (ступінь фактурності) поверхні, але і витрата складу - чим вони більші, тим витрата вище. При цьому, природно, змінюється і ціна квадратного метра покритою штукатуркою поверхні.Так як маса містить крупинки натуральних каменів, покриття вважається дуже важким, та й економічним його не назвеш: на один квадратний метр йде від 2,5 до 4,5 кг "камінчиків".
Зате кам'яна крихта добре тримається на стіні, "дихає", відмінно маскує нерівності, легко миється і мильним розчином, і водою.
Одним з достоїнств покриття з кам'яної крихти, достоїнств, що переходять в недоліки, є його міцність.
Якщо ви вирішите замінити покриття з кам'яної крихти, віддерти його можна буде тільки разом зі стіною, тому що після нанесення поверхня стає монолітом. Новий матеріал (шпалери або фарбу) доведеться наносити зверху, прямо на камінчики, попередньо вирівнявши поверхню шпаклівкою.
Покриття з мармурової крихти змінюють колір залежно від кута зору і від освітлення. Цей матеріал рекомендують покривати зверху прозорим лаком - так він краще зберігає своє сяйво.
Переваги кам'яної крихти:
· Можна наносити на бетон, пінобетон, гіпсокартонні панелі, цемент, штукатурки і т.д .;
· Не вицвітає під впливом ультрафіолетових променів;
· Особливо стійка до механічних впливів;
· Може протистояти будь-яких погодних умов, не боїться води, морозу і спеки;
· За рахунок пористої структури дозволяє стіні "дихати";
· Паропроникність;
· Дуже довговічне покриття.
Недоліки кам'яної крихти:
· Як і всі покриття на водній основі, кам'яна крихта стимулює корозію чорних металів, на які наноситься (якщо не застосована спеціальна грунтовка);
· Акрил в товстому шарі (крупнофактурние грануляти) значно знижує власну паропроникність, в зв'язку з чим деякі фірми-виробники не рекомендує використовувати свої "грануляти" при обробці "дихаючих" утеплених конструкцій, де як утеплювач застосовані мінераловатні плити, а також цокольних частин будівель , в яких (через відсутньою або слабкою горизонтальної гідроізоляції) можливий підсмоктування ґрунтових вод;
· На зовнішніх стінах, звернених до сонця, температура іноді досягає рівня, близького до верхнього експлуатаційного межі матеріалу (80-90 ° С) - тоді акрилова основа може розм'якшуватися, і бруд, що знаходиться на поверхні покриття, в'їдається намертво (такі умови створюються досить рідко );
· Неможливий "фрагментарний" ремонт поверхні.
Кам'яна крихта: багатий вибір кольорів і відтінків (зліва), Кварцова крихта (праворуч)
|
Етапи нанесення:
1. Підготовка поверхні. Стіна повинна бути сухою і чистою. Головне - відсутність тріщин, горбів і западин.
2. Грунтування. В якості грунтовки можна використовувати будь-яку фарбу. Основні вимоги: зміцнення стіни і захист від вологи, щоб уникнути вогкості і утворення цвілі.
3. Нанесення кольорової кам'яної крихти. Її можна злегка розвести водою, щоб маса стала не такою густою і більш слухняною. Потім гарненько перемішати. Потім "накидають" частина маси на стіну і розмазують рухами зверху-вниз, одночасно знімаючи шпателем надлишки. Бажано не робити більше 2-3 проходів шпателем по поверхні. Інакше камінчики будуть стиратися, і з'являться непривабливі сірі плями. Поверхня повинна сохнути близько 6 годин.
4. Нанесення лаку. Після остаточного висихання (близько двох тижнів) можна нанести лак, краще прозорий. Він збереже красу кам'яної крихти, особливо мармурової.
Творцем кам'яної крихти є турецька фірма BAYRAMLAR, яка почала її виробництво ще в 1988 р На наш ринок продукція компанії потрапила приблизно в 1994 році і досить швидко набула найширшого розповсюдження. Сьогодні, крім продукції від BAYRAMLAR, яка представлена двома торговими марками - турецької "Байрамікс" , у нас відомі покриття таких компаній, як SILCOAT (Туреччина) - торгова марка Silcoat Stone, німецьких фірм TEX-COLOR - Buntsteinwaschputz, CAPAROL - Capastone і Capatect, MEFFERT (серія Profi Tex) - "Декокварц" і "Декомрамор", TERRACO (Швеція) - "терральі", SOFRAMAP (Франція) - Decoceram і Decodecor marbre, VIEKO (Італія) - Graniplast, Ceramitz, Kromital, Vierocalce, ". З штукатурками ж таких виробників, як ALLIGATOR (Німеччина), ATLAS (Польща), наш споживач ще тільки починає знайомитися.