Інструкція з монтажу металочерепиці





     10 05 23     742    1

Інструкція з монтажу металочерепиці

   Ця інструкція дає всю необхідну інформацію щодо монтажу покрівельних покриттів. Порівняно з багатьма покрівельними покриттями, металочерепиця є легким, міцним та доступним за ціною матеріалом. Залежно від товщини покриття вага 1 м ² метало-черепиці може коливатися від 4 до 6 кг. Цей момент особливо важливий під час реставрації покрівель старих будівель. Прочитайте інструкцію уважно, перш ніж розпочинати роботу.
     
1. Карнизна планка.
2. Дошка обрешітки.
3. Брус контробрештки, що спадає.
4. Гідроізоляційна плівка.
5. Крокви.
6. Коник.
7. Листи металочерепиці.
8. Ущільнювач ковзана.
9. Заглушка ковзана.
10. Вітрова дошка.
11. Водостічна труба.
12. Утримувач труби.
13. Водостічний жолоб.
14. Утримувач ринви.
15. Сніговий бар'єр.
16. ендова зовнішня.
17. ендова внутрішня.

Замір покрівлі та розрахунок
Металочерепиця виготовляється за довжиною замовника. Як правило, при розрахунку покрівлі довжина листа дорівнює довжині ската. При монтажі лист металочерепиці монтується до основи так, щоб край листа виступав на 40 мм від карниза, щоб на ковзанці було простір для вентиляції. Розрахунки проводяться за кресленням, але все-таки виміряйте підготовлену конструкцію решетування. Також проведіть виміри покрівлі по діагоналях, щоб переконатися, що вона прямокутна.
Кількість листів легко розраховується за такою формулою: довжина карниза ділиться на корисну ширину одного листа.
Наприклад: металочерепиця типу "Монтеррей"
• корисна ширина листа – 1100 мм
• довжина карнизу –11300 мм
• необхідна кількість листів –11300 мм: 1100 мм = 10,27
Значить: 11 шт. х 2 ската = 22 шт.
Примітка: не забудьте, що кожен дах індивідуально розраховується.

 
Виступаючий схил
Поперечний малюнок профілю у карниза завжди має утворювати єдину лінію. І якщо на схил потрібні листи різної довжини, вони повинні бути кратні кроку хвилі. У профілю типу "Монтерей" крок хвилі дорівнює 350 мм.
Профіль типу "Монтеррей"
Потреба у провітрюванні простору між покрівельною основою в основному залежить від:
• вологості внутрішнього та зовнішнього повітря;
• перепаду температури між конструкціями та зовнішнім повітрям;
• герметичність покрівлі та основи;
• товщини шару теплоізоляції основи.

 
Щоб уникнути накопичення конденсату та вологи на внутрішній поверхні металочерепиці, необхідно виконати теплоізоляцію горищних приміщень, ретельно виконати гідроізоляцію під решетуванням, забезпечити гарну вентиляцію.
 



Гідроізоляційний матеріал (прокладку) встановлюють внахлест від карниза до ковзана, при цьому під ковзаном повинен бути зазор не менше 50 мм для безперешкодного випаровування вологи (якщо горищне приміщення тепле). Обрешітка повинна бути виконана так, щоб повітря безперешкодно проникало від карниза під коник даху. Вентиляційні отвори встановлюються у найвищому місці покрівлі. Складські приміщення і горища, що не опалюються, провітрюються через торцеві віконця. В особливо сирих приміщеннях вентиляція має бути примусовою.
Правила зберігання та користування
 
Зберігання
Якщо монтаж покрівлі буде проводитись не відразу, то рекомендується прокласти листи металочерепиці рейками. Листи металочерепиці потрібно переносити, взявши за краї підлинні. При перенесенні не поріжте руки про гострі краї листків.

 



Додаткова обробка
При монтажі покрівлі листи доводиться різати вручну. Металочерепицю можна різати лише спеціальними інструментами чи ножицями по металу. Якщо ж необхідно зробити скіс, то для цього застосовують ручну електропилу з твердосплавними зубами або висічні ножиці.
Увага!!! Забороняється використання шліфувальних машинок з абразивними колами.
Догляд за покриттям листа
При обрізанні і свердлінні металочерепиці утворюється тирса, яку треба акуратно змістити, інакше металева крихта буде іржавіти і зіпсує покриття. Якщо при монтажі покрівлі поверхня листів забруднилася, то бруд легко змити м'яким миючим засобом.
Забарвлення
Якщо під час монтажу пластиковий шар покриття металочерепиці був пошкоджений, захисний цинковий шар під покриттям захистить лист від іржі. Подряпини легко зафарбувати фарбою того ж кольору.
Увага!!! Рекомендується нанести шар фарби на всі місця зрізів, особливо в місцях прогину хвилі профілю та там, де лист обрізався за місцем.
Увага!!! Особливо сильні засоби, що миються, можуть пошкодити пластиковий шар покриття метало - черепиці.
Інструкція з монтажу обрешітки

 
Обрешітка
Для решетування використовуються дошки 25-30х100 мм. Їх потрібно встановлювати із певним інтервалом, залежно від того, з яким видом черепиці ведуться роботи. У профілю типу "Монтеррей" цей інтервал складає 350 мм. При монтажі решетування слід не забувати, що дошка, що виходить на карниз, повинна бути на 10-15 мм товщі інших.

 
Обрешітка та прокладка
Увага!!! Спочатку укладається гідроізоляційний матеріал, а тільки потім монтується решетування.
Якщо є ймовірність, що вентиляція під черепицею буде недостатня, то при монтажі решетування рекомендується використовувати гідроізоляційний матеріал. Це робиться для запобігання виникненню конденсату з нижньої сторони покрівельного листа. Гідроізоляційний матеріал повинен поглинати вологу з боку теплоізоляції та запобігати попаданню вологи у вигляді конденсату, що утворюється на нижній поверхні покрівельного покриття у зв'язку з атмосферними коливаннями.

 
Торцева планка
Торцева планка повинна бути вищою за решетування на висоту хвилі профільного листа (величина Н). У профілю "Монтеррей" 40мм. Дошки обрешітки прибиваються до крокв оцинкованими цвяхами.



 
Карнизна планка
Карнизна планка RL повинна кріпитися перед покрівельними листами. Для нахлеста достатньо 100 мм. Карнизну планку кріплять оцинкованими цвяхами на відстані 300 мм. Щоб обрізати лист, використовують ножиці по жерсті.

 



Конькова планка
Для надійного кріплення конькової планки, під неї потрібно прибити дві додаткові дошки.

 




Монтаж покрівельних листів
Початок монтажу необхідно починати: двосхилий дах - з торця; шатровий дах - листи кріплять від найвищої точки схилу по обидва боки.
Замок хвилі кожного покрівельного листа має бути накритий наступним листом. У профілю "Монтеррей" замок хвилі розташований із лівого краю. У той же час, монтаж покрівельних листів можна починати як з лівого, так і з правого торців. Якщо монтаж розпочато з лівого краю, кожен наступний лист встановлюється під останню хвилю попереднього листа. Цей прийом полегшує роботу під час монтажу.

 
Край листа встановлюється карнизом, і кріпиться з виступом від карниза на 40 мм. Рекомендуємо спочатку скріпити три-чотири листи між собою, потім закріпити їх одним шурупом на коньку, вирівняти строго по карнизу, і тільки після цього остаточно кріпити по всій довжині.
Встановивши та прикріпивши одним шурупом перший покрівельний лист у конька, другий укладають так, щоб нижні краї складали рівну лінію. Нахлест скріплюють одним саморізом по верху хвилі під першою поперечною складкою. Якщо Вам здається, що листи "не стикуються", слід спочатку підняти лист, а потім, злегка нахиляючи лист, рухаючись знизу вгору, укладати складку за складкою і скріплювати шурупом по верху хвилі під кожною поперечною складкою. Скріпіть таким чином 3-4 листи між собою і рівний нижній край, що вийшов, вирівняйте строго по карнизу. І тільки після цього кріпіть листи остаточно до решетування.

Кріплення металочерепиці до решетування
Профіль типу "Монтеррей" кріпиться спеціальними покрівельними шурупами. Для зручності при роботі із шурупами радимо скористатися електродрилем із насадкою для шурупів. Самонарізні шурупи з ущільнювальною шайбою загвинчують прогин хвилі профілю під поперечною хвилею, перпендикулярно до листів. На один м² профілю потрібно 8 шурупів, з урахуванням того, що по краях лист кріпиться тільки в кожній другій хвилі.

Місця нахльосту по довжині
У місцях нахльостування листи встановлюються по поперечному малюнку (для нахльостування достатньо 250 мм) і кріпляться як і зазначено вище. І таки кожен такий випадок вирішується конкретно. У місцях нахлеста кріплення виготовляється у кожну другу хвилю під поперечним малюнком.

 
Правила пересування
По профілю потрібно ходити акуратно, у взутті з м'якою підошвою і наступати тільки в місцях обрешітки і в прогин хвилі.

 
Ущільнювальні стрічки
Зазвичай, при монтажі покрівлі ущільнювальні стрічки використовують тільки під ковзаном і на стиках у дахів шатрової форми. Якщо основа даху вже виконана з гідроізоляційним матеріалом, то ущільнювальну стрічку. Не потрібні, крім внутрішніх стиків У місцях нахлестов і наскрізних отворів для ущільнення можна використовувати силіконову масу або інший подібний герметик. Ущільнювальні стрічки акуратно прибиваються невеликими цвяхами до профілю, і тільки після цього коник або стик покривається планкою.

 
Внутрішній стик
Для внутрішніх стиків на дахах застосовується стандартна планка для розжелобки LSJ. Нахльостування планок для розжелобки має становити не менше 150 мм.ю а геометизація шва виконується ущільнювальною масою. На внутрішній стик можна змонтувати накладку розжолобка LSPL. Її кріплять без ущільнювачів, заклепками або шурупами по верху хвилі профілю з відстанню 300 - 500 мм.
 


Торцева планка
Торцева планка LPT-250 кріпиться до дерев'яної основи шурупами. Якщо решетування виконане згідно з інструкцією, то торцева планка легко покриває торець поверх хвилі профілю.



Установка конькової планки
Конькова планка LH3 монтується тільки після повної установки та кріплення всіх покрівельних листів. Не забудьте закріпити стрічку ущільнювача під коник. Всі шурупи та стрічка ущільнювача повинні накриватися коньковою планкою. Конькова планка кріпиться на кожній другій профільній хвилі шурупами, а торці до ковзана кріпляться шурупами або заклепками.

 
Снігозатримувач
Щоб уникнути скочування снігу над входом, ми рекомендуємо встановити на даху снігозатримувач LE. Його кріплять під другим поперечним малюнком від карниза, тобто з відстанню близько 350 мм від карниза. Кріплення встановлюється під снігозатримувач на профілі, і кріпиться крізь лист до обрешітки великим шурупом. Нижній край снігозатримувача кріпиться до профільного листа кожної другої хвилі шурупами звичайного розміру.

 
Наскрізні отвори
Виготовлені з міцного склопластику та оброблені під колір та малюнок металочерепиці, елементи для наскрізних отворів не зіпсують зовнішній вигляд вашого даху. Монтаж елементів наскрізних отворів, різноманітних комунікацій. А також пожежний люк проводиться за інструкцією, доданою до набору. Усі зазори між елементами наскрізних отворів та покрівельними листами потрібно герметизувати. Тяжкі елементи, наприклад вентиляційна труба, кріпляться крізь панель наскрізного отвору до решетування (не забудьте врахувати цей пункт при монтажі решетування).
Комплектуючі



 
 


• Комплектуючі (додаткові елементи) виконуються з того самого матеріалу, що й металочерепиця.
• Довжина одного елемента 2000 мм.
• Можливе виготовлення нестандартних елементів за кресленнями замовника з націнкою 50% вартості стандартного елемента
Сходи

 
Настінні сходи
Настінні сходи кріпляться так, щоб верхня сходинка була на рівні карниза, а відстань від землі до першої сходинки була близько 1000 мм. Між стіною та сходами має бути відстань як мінімум 200 мм. Поручні сходів фіксуються за допомогою спеціальних кріплень.


 
Перехідні містки
Якщо нахил вашого даху більше 1:8, то для зручності пересування на даху кріпляться перехідні містки. Кріплення містка фіксуються шурупами наскрізь через металочерепицю до додаткової основи (не забудьте врахувати цей пункт при розмічанні решетування). Відстань між кріпленнями близько 1000 мм.

 
Сходи на даху
На даху сходів кріпляться шурупами крізь покрівельний лист до решетування. При необхідності сходи на даху можна з'єднати і з настінними сходами біля основи поручнів.



Система зливу води (монтаж)
Будь-який будинок потребує водозливної системи, і купуючи водозливну систему для вашого будинку одночасно з дахом ви заощаджуєте час та гроші.
Далі дається опис монтажу водозливної системи. Перед початком роботи окропіть всі карнизні та зовнішні дошки. Жолоби можна кріпити паралельно карнизу.

 
Гаки під жолоб
Гаки під жолоб кріплять так, щоб між лінією, що продовжує покрівельний лист, і верхнім краєм ринви була відстань хоча б 25 мм. Гаки кріплять на відстані приблизно 900 мм, але враховуються місця виходу водостічної труби стику та кінців жолоба, щоб у цих місцях гак добре тримав конструкцію.

 
Місця з'єднання водостічної труби та ринви
Отвір для з'єднання ринви легко вирізати в потрібному місці. На напівкруглому жолобі потрібно зробити пропил форми V.

Місця стику на жолобах
Для стикування жолобів елементи ставлять впритул і засувають спеціальним замком. У місцях стику використовують силіконовий матеріал – герметик.
Кінці ринви
Кінці ринви закривають заглушкою і кріплять її або заклкпками або шурупами. На швах використовують силіконовий матеріал – герметик.

 
Місце з'єднання водостічної труби та жолоба
Жолоб і ринву з'єднують так званим "комірцем" - тут у місцях нахлеста теж використовують силікон по всьому контуру примикання. У місці з'єднання "комірця" та коліна силіконовий матеріал - герметик необов'язковий.

 
Кріплення водостічної труби
Водостічна труба кріпиться до стіни спеціальними хомутами з максимальною відстанню між кріпленнями 1900 мм. Якщо на ринві буде стик, то труба в цьому місці теж кріпиться до стіни. Відстань від землі до кінця ринви має бути мін. 300мм. Замок кріплення закривають легко постукуючи.

 



Вигини
Частину труби між колінами можна легко відпиляти до потрібного розміру. Місце з'єднання коліна та водостічної труби










Рекомендовані статті

Пропорції приготування будівельних розчинів

Пропорції приготування будівельних розчинів

 Розчини поділяють на: 1. Штукатурні розчини: марки М10, М25, М50; 2. Кладочні розчини: марки М50, М75, М100, М125, М150, М200; 3. Роз...

 11 09 22
Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

D11; D15; D19; D131; D217 Система KNAUF D 112 - це повний набір спеціально вибраних матеріалів, необхідних для створення підві...

 03 09 22
Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Подвісна стеля Knauf, AMF або Armstrong  Найменування Од. виміру Норма витрат на 1м2 ...

 14 05 22
Таблиця розрахунку пристінних конструкцій з гіпсокартону Knauf

Таблиця розрахунку пристінних конструкцій з гіпсокартону Knauf

W 611 Облицовка из КНАУФ-ГКЛ c помощью монтажного клея ПЕРЛФИКС ...

 14 05 22
Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Профілі виготовляються з оцинкованої сталі. Товщина профілю становить 0,4-0,6 мм. Профіль монтажу гіпсокартонних конструкцій поділяютьс...

 25 05 22
Інструменти для роботи з гіпсокартоном

Інструменти для роботи з гіпсокартоном

    На цій сторінці вашій увазі представлені інструменти для роботи з гіпсокартоном. Дані інструменти ви легко   знайдете в м...

 31 10 22
МАРКИ ТА КЛАСИ БЕТОНУ

МАРКИ ТА КЛАСИ БЕТОНУ

Клас і марка бетону - це основні показники, характеризуючі його міцність. Міцність має змінний характер (з течією часу розчин твердиє і зміцнює...

 12 06 22
Стеля Грильято

Стеля Грильято

Стелю Гріліато не можна назвати самою ефектною, але вона цілком гармонійна і естетична. Це легка підвісна конструкція, монтаж і складання як...

 14 05 22
Належний догляд за бетонном  у перші дні після заливання

Належний догляд за бетонном у перші дні після заливання

 Для забезпечення свєчасного та повного набору міцності вантажного бетону після заливки, за ним необхідний правильний ухід, особливо впродовж пер...

 08 06 22
Стеля армстронг

Стеля армстронг

Серед модульних конструкцій для облаштування приміщень є один вдалий винахід - стеля армстронг. Вона гармонійно вписується в будь-який інтер'єр, ...

 14 05 22

Зараз переглядають ці товари





Останні новини

Сервіс з ремонту будівельного інструменту

Плануємо додати нову послугу з ремонту будівельного інструменту з відкриттям сервісного центру в Києві.Сервісний центр з...

Формат коментування

Змінено формат коментування на інформаційних сторінках, сторінках новин та будівельного блогу....

Статті будівельної тематики

Додана можливість розміщення своїх статей у будівельному блозі для наших партнерів та зареєстрованих підписників.В особи...

Бонусна програма

   Бонусна програма - це формат відносин між продавцем та покупцем. Покупці отримують винагороду у вигляді б...

Акція

Увага! Скоро акція!Наступного місяця планується акція на всі товари з категоріїГІПСОКАРТОН І КОМПЛЕКТУЮЧІ!Вдалих покупок...

Партнерська програма

    Партнерська програма передбачає певний формат співпраці між продавцем та партнерами. Партнери отрим...

Дошка оголошень

       Розділи  ЗАМОВНИКИ, МАЙСТРИ, БАРАХОЛКА      У цих роз...

Оренда будівельного інструменту

       Розділ ОРЕНДА       Додали можливість нашим користува...

Дошка оголошень - МАЙСТРИ, ЗАМОВНИКИ

          Розділ - ЗАМОВНИКИ!         &...

Дошка оголошень - БАРАХОЛКА

        Розділ  БУДІВЕЛЬНА БАРАХОЛКА        Д...

Зверніть увагу на ці товари



Останні статті

Таблиця для розрахунку та порядок монтажу стель Грильято

Таблиця для розрахунку та порядок монтажу стель Грильято

Грильято - підвісна стеля, що є комірчастою конструкцією Комплектація стель Грильято на 1 м2 Найменування Од. вим. ...

 26 09 23
Розрахунок матеріалів для покрівлі з бітумної черепиці

Розрахунок матеріалів для покрівлі з бітумної черепиці

МЕТАЛЕВІ АКСЕСУАРИКарнизна планка КП-1/КП-2 (червона, зелена, коричнева) встановлюється усім карнизним звісам; торцеві планки ПТ-1/ПТ-2 по всій довжин...

 17 05 23
Композитна черепиця

Композитна черепиця

     Композитна черепиця - це новий сучасний вид покрівельного матеріалу, який є багатошаровим покрівельним покриттям. Основу комп...

 11 05 23
Битумна черепиця

Битумна черепиця

   Гнучку черепицю також часто називають м'яка покрівля, покрівельна плитка, гонта або шинглс. Вона є невеликими плоскими листами розміром 1...

 11 05 23
Металочерепиця PRUSZYNSKI

Металочерепиця PRUSZYNSKI

   Матеріали з листового металу не вимагають застосування важкої кроквяної конструкції, а у разі ремонту старих дахів кроквяна конструкція...

 10 05 23
Інструкція з монтажу металочерепиці

Інструкція з монтажу металочерепиці

   Ця інструкція дає всю необхідну інформацію щодо монтажу покрівельних покриттів. Порівняно з багатьма покрівельними покриттями, металочере...

 10 05 23
Цегла

Цегла

     Слово "цегла" запозичене з тюркських мов не раніше XIV століття, наприклад, тат. kirpic. Батько цеглини - плінфа."Плінфа" - т...

 09 05 23
Захист бетонного фундаменту

Захист бетонного фундаменту

Хоча бетон є одним із найбільш міцних будівельних матеріалів, проте йому так само необхідний захист і на це є різноманітні причини. Ну звичайно, по-пе...

 08 05 23
Види фундаментів

Види фундаментів

Довговічність будівлі багато в чому залежить від надійності фундаменту, застосовуючих для його виготовлення матеріалів і хорошої гідроізоляції.  ...

 08 05 23
Технологія влаштування покрівлі євроруберойдом

Технологія влаштування покрівлі євроруберойдом

   Міцний та легкий матеріал євроруберойд знаходить широке застосування у сучасному будівництві. Цей матеріал використовується для покри...

 08 05 23


Дата и время