"Венеціанська" штукатурка
Будівельний інтернет майданчик


Домашня ферма

Домашня ферма

Школа ремонту

Школа ремонту

Хостинг від HyperHost

Хостинг від HyperHost
  • 14 05 22
  • |   0 Коментарів

"Венеціанська" штукатурка

Ще стародавні греки і римляни використовували склад, що нагадує "венеціанську" штукатурку як основу для малювання настінних фресок. В якості її основи використовувалася вапно і тонко подрібнена мармурова мука. Збережені фрагменти цих фресок досі можна зустріти в Римі і на руїнах Помпеїв.

Класична "венеціанська" штукатурка відома з часів Епохи Відродження - це прозора штукатурка на основі багатьох компонентів, основними з яких є вапняна і мармурова мука.Техніка мармурування стін була широко поширена італійцями в епоху Ренесансу по всій Європі. Білу штукатурку під мармур можна знайти в багатьох європейських соборах. Її використовували як основу при розписі стін.

Рафаель та інші художники цього часу широко використовували кольорувати "венеціанську" штукатурку для прикраси палаців і паркових павільйонів.

Серед найбільш знаменитих прикладів втілення "венеціанської" штукатурки є фрески Франческо Пріматіче і Россо Фіорентіно в королівському замку Фонтенбло, Франція (1533-1565), роботи Джуліо Романо і Джорджіо Вазарі в Римі, Неаполі та Флоренції.

Техніка "венеціанських" штукатурок досягла свого апогею в XVII і XVIII століттях. Химерні європейські палаци в стилі бароко і рококо, величні церкви і просто вдома відомих людей були прикрашені багатобарвним венеціанською штукатуркою.

Зараз "венеціанської" штукатуркою прийнято називати прозору штукатурку з мармурової муки, яка при нанесенні особливою технікою створює ефект мармуру.

До складу штукатурки входить також гашене вапно і водна емульсія.Те, що створюють справжні майстри за допомогою "венеціанської" штукатурки, по праву вважається витвором мистецтва. Але треба відразу сказати, що коштує така робота досить дорого.

"Венеціанська" штукатурка продається у вигляді густої прозорої маси в банках або відерцях по 7-25 кг. Наноситься на заздалегідь підготовлені поверхні (гіпс, шпаклівку).

Неодмінна умова - стіна повинна бути ідеально рівною: через прозорості матеріалу під ним будуть видні навіть найдрібніші тріщини."Венеціанку" можна колеровать в будь-який колір. Поверхня буде краще виглядати і більше схожим на мармур, якщо змішати два-три відтінки одного кольору.Глибина і прозорість покриття досягаються спеціальною технікою нанесення від чотирьох до десяти шарів матеріалу. Кладуть його невеликими штришками трикутним шпателем з кованої неіржавіючої сталі. Після висихання стіну покривають натуральним бджолиним воском: він славиться особливою прозорістю і добре захищає покриття.

Це дуже важливо, тому що навіть саму майстерну роботу можна зіпсувати, покривши звичайним лаком або матовим воском.

Втім, є "венеціанське покриття", на яке віск наносити не потрібно: всі необхідні компоненти ця штукатурка вже містить.

Незаперечною перевагою "венеціанської" штукатурки є її водонепроникність. Даний вид поверхні можна мити і чистити миючими засобами, що не містять розчинник (мильним розчином, водою). Крім того, "венеціанська" штукатурка створює ефект мармурової поверхні, що дозволяє творити картини з ефектом мармурової мозаїки. Цьому сприяє також багатий вибір кольорів "венеціанської" штукатурки. Крім того, покриття з "венеціанської" штукатуркою екологічні, не мають запаху, зносостійкі, пожежобезпечні, технологічні і швидко сохнуть.

Етапи нанесення:

  Техніка нанесення "венеціанської" штукатурки:


1 - нанесення фону;

2 - шліфування;

3, 4, 5 - нанесення оздоблювальних шарів;

6 - нанесення воску

1. Ретельна підготовка поверхні. Стіна повинна бути ідеально рівною, чистою і сухою. Потім наноситься один або два шари спеціальної грунтовки для цієї штукатурки або шар вінілової (акрилової) фарби.

2. Нанесення "венеціанської" штукатурки. Роботу можна починати тільки після висихання грунту. Акуратно - штрих за штрихом, шар за шаром - шпателем наносять покриття. Кожному шару дають висохнути і зачищають його, щоб усунути нерівності.

Перший шар - суцільний. Він наноситься рівномірно на всю стіну і задає тон майбутнього твору. Крім цього він дозволяє остаточно вирівняти поверхню.

Усі наступні шари - оздоблювальні.

Наносяться вони так: гнучким сталевим шпателем "малюються" окремі короткі мазки і стіна стає схожа на леопардову шкуру. Зверху накладається ще один "плямистий" шар, потім ще один. І так до тих пір, поки плямистість не стане ледь відчутною, як гра світла і тіні. Хвилин через двадцять після нанесення останнього шару можна зачистити поверхню дрібним наждачним папером круговими рухами.

3. Нанесення шару захисного білого воску. Застосування лаків не рекомендується (від них поверхня може помутніти). Можна використовувати як натуральний, так і синтетичний віск. Поверхня, покрита натуральним бджолиним воском, глянцева. А віск на синтетичній основі дає теплий матовий відтінок і водонепроникний. Тому, якщо ви хочете оформити "венеціанської" штукатуркою стіни у ванній кімнаті або басейні, то краще взяти синтетичний віск, він ідеально захистить покриття від вологи.

За правилами, другий і третій шари обов'язково повинні відрізнятися по тональності від першого. Наприклад, вони можуть бути світліше, або, навпаки, темніше основи. І в тому, і в іншому випадку створюються різні ефекти.

Обробку ведуть ділянками площею від 0,5 м2 до 1 м2.

При цьому послідовно виконують чотири операції:· Нанесення мазків матеріалу (можна різних кольорів);

· Їх розрівнювання;

· Розгладження матеріалу по площі ділянки;

· Глянцевание поверхні (полірування).

При нанесенні мазків натиск на гладилку на початку і кінці руху послабляють (як при соскабливании), тим самим змінюючи товщину шару матеріалу. Повністю закінчивши роботу на одній ділянці стіни, весь цикл операцій повторюють на сусідньому і так до тих пір, поки не буде оброблена вся стіна. При розгладженні і глянцевании руху гладилки повинні обов'язково перетинати кордони суміжних ділянок. Оптимальну техніку рухів і натиск на інструмент треба підібрати для себе досвідченим шляхом.

До покриття можна доторкатися через 6 годин, через добу - використовувати приміщення, але остаточно стіни просохнуть лише через тиждень.

"Венеціанська" штукатурка тримається дуже довго на стіні. Фахівці дають гарантію на 5-10 років. Однак рекомендується при розстановці меблів на всякий випадок залишати між стіною і меблями зазор в пару сантиметрів, щоб вона не терлася об штукатурку.

Теги:

0  |  Коментарів

Для перегляду та коментування потрібно Авторизуватись


Рекомендовані статті

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Профілівиготовляються з оцинкованої сталі. Товщина профілю становить 0,4-0,6 мм.Профіль монтажу гіпсокартоннихконструкцій поділяютьс

14 05 22
Пропорції приготування будівельних розчинів

Пропорції приготування будівельних розчинів

         Розчини поділяють на:1. Штукатурні розчини: марки М10, М25, М50;2. Кладочні розчини: марки М

14 05 22
Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

D11; D15; D19; D131; D217Система KNAUF D 112 - це повний набір спеціально вибраних матеріалів, необхідних длястворення підві

14 05 22
Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Подвісна стеля Knauf, AMF або Armstrong НайменуванняОд. виміруНорма витрат на 1м2

14 05 22Останні статті

Профілі для натяжної стелі

Профілі для натяжної стелі

Пристінний профіль   Сепараторний профільУніверсальний профіль  П...Read more

14 05 22
Шпаклівки для внутрішніх робіт

Шпаклівки для внутрішніх робіт

        Навіть щодо товстий шар грунтовк...Read more

14 05 22
Інструкція по вирівнюванню стін

Інструкція по вирівнюванню стін

Найчастіше готову ґрунтовку наносять за допомогою валика. При цьому в...Read more

14 05 22
Кожній поверхні - свій грунт

Кожній поверхні - свій грунт

Зверніть увагу наступінь пористості тієї чи іншої основи (цег...Read more

14 05 22
Декоративна штукатурка на стіни

Декоративна штукатурка на стіни

Матеріалів, призначених для обробки стін, існує величезна безліч. Д...Read more

14 05 22
"Венеціанська" штукатурка

"Венеціанська" штукатурка

Ще стародавні греки і римляни використовували склад, що нагадує "ве...Read more

14 05 22
Класифікації і характеристики декоративної штукатурки

Класифікації і характеристики декоративної штукатурки

До складу декоративної штукатурки входять: 1. Щось сполучна - часті...Read more

14 05 22
Кам'яна крихта

Кам'яна крихта

Кам'яна крихта - це справжні дрібні камінчики, перемішані з єднальними ...Read more

14 05 22
Покриття "під старовину"

Покриття "під старовину"

Ще один декоративний матеріал, до якого потрібен тонкий підхід, - ...Read more

14 05 22
Структурні штукатурки

Структурні штукатурки

Структурна штукатурка - неоднорідна зерниста штукатурна маса з добавкою...Read more

14 05 22Дата и время
Є питання? Ми на зв'язку! Напишіть зручним для Вас способом або замовте зворотній дзвінок!
ОлексійОлексій
×
Онлайн чат
Телеграм
Служба підтримки
Вайбер
Фейсбук
Почта
Київстар
Водофон
Зворотній дзвінок