Класифікації і характеристики декоративної штукатурки
Будівельний інтернет майданчик


Домашня ферма

Домашня ферма

Школа ремонту

Школа ремонту

Хостинг від HyperHost

Хостинг від HyperHost

ВІТАЄМО НА СТОРІНЦІ БЛОГУ - ШКОЛА РЕМОНТУ!  • 14 05 22
  • |   0 Коментарів

Класифікації і характеристики декоративної штукатурки

До складу декоративної штукатурки входять:

1. Щось сполучна - частіше за все це синтетична смола (яка може бути у вигляді дисперсії або розчину); 2. Наповнювач; 3. Різноманітні добавки - такі, як розчинник, загущувач, консерванти, гідрофобні (водовідштовхувальні) речовини, антисептики і біоцидниє речовини. За кліматичної стійкості і області застосування декоративні штукатурки підрозділяються на зовнішні, внутрішні і універсальні. За типом сполучного елемента декоративні штукатурки можна розділити на дві великі групи: матеріали на водній і неводних основі. А крім того, вони розрізняються за матеріалом наповнювача, способу нанесення і формування малюнка поверхні.


Основа декоративної рельєфної штукатурки

Більшість матеріалів на основі наведених має в якості сполучних елементів епоксидні смоли та поліуретани. До їх переваг можна віднести високу зносостійкість покриттів, стійкість до агресивних середовищ, міцність і гарну адгезію до основи. Декоративні штукатурки на епоксидної основі застосовуються тільки для внутрішніх робіт, а ось поліуретановими композиціями можна обробляти поверхні всередині і зовні приміщень. Після нанесення і висихання, декоративні штукатурки на поліуретановій і епоксидної засадах горіння не підтримують. Однак треба пам'ятати, що при нагріванні вище 140 ° С смоли, що становлять основу матеріалу, починають розкладатися з виділенням токсичних речовин (декоративні штукатурки на основі епоксидних смол виділяють сполуки з хлором, а поліуретанові - ціаніди). В цьому відношенні декоративні штукатурки на водній основі набагато безпечніші: що входять до них полімери, розкладаючись, не виділяють отруйних речовин. Втім, у цих штукатурок є і свої недоліки: в першу чергу - нижча температурна стійкість, тобто їх не можна наносити на сильно розігріваються поверхні (більш 65-90 ° С), наприклад, на радіатори водяного опалення. Найбільш поширеними сполучними елементами штукатурок на водній основі є акрилові, стирол-акрилові, поливинилацетатні (ПВА) і бутадієн-стирольні дисперсії. Покриття на основі акрилових дисперсій стійки до ультрафіолетових променів і температурі до 90 ° С; для них характерні добра паропроникність і адгезія до поверхні; вони мають відмінну вологостійкість, хоча за цим параметром поступаються бутадієн-стирольним і стирол-акриловим покриттям. Стирол-акрилові покриття володіють ще кращу стійкість до води, пристойну паропроникність і чималу стійкість до ультрафіолету, але вже при температурі вище 65 ° С починають жовтіти. Бутадієн-стирольні дисперсії мають найвищу вологостійкість, жовтіти починають теж при температурі вище 65 ° С і зовсім не володіють паропроникністю. Покриття на основі поливинилацетатні дисперсій мають обмежену вологостійкість, хорошу паропроникність, стійкі до яскравих сонячних променів і температурі до 90 ° С.


Наповнювачі

З мінеральними наповнювачами декоративних рельєфних штукатурок ситуація набагато простіше, - вони бувають трьох основних видів. Це мармурова, гранітна і кварцовий пісок або їх суміші. Розмір зерен крихти може розрізнятися в досить широких межах: від 0,5 до 5 мм. При цьому один і той же матеріал може випускатися в декількох варіантах з різною величиною крихти. Природно, що її розмір впливає не тільки на зовнішній вигляд і ступінь рельєфності поверхні, але і істотно позначається на витраті матеріалу: чим більше крихта, тим вище витрата. Варто відзначити, що декоративні штукатурки з великими гранулами наповнювача переважно використовувати для зовнішньої обробки, так як на такі поверхні дивляться в основному видали: щоб структура поверхні була помітна, вона повинна мати досить великий рельєф. Навпаки, для обробки внутрішніх приміщень підійдуть матеріали з дрібною фракцією крихти.

Відмінними рисами кварцової крихти є її середня сцепляемость з полімерним сполучною, гладка поверхня, стійкість до стирання і подряпин.

Мармурова ж крихта має гарну сцепляемостью з полімером, проте, її стійкість до стирання і подряпин невисока. Зерна мармурової крихти мають шорстку поверхню.

Гранітна крихта також має шорстку поверхню, середню сцепляемость з полімерними сполучними, хорошу стійкість до стирання і подряпин.

За структурою формованої поверхні можна виділити наступні основні типи декоративних штукатурок: однорідно-шорсткі (Edel-структура), борознисті (Rillen-структура) і моделюють (Roll-структура), що дозволяють створити довільний малюнок.

За способом формування малюнка на поверхнях можна розділити декоративні штукатурки на три великі групи:

Штукатурки, на поверхню яких малюнок наноситься "способом відображення", наприклад, рельєфним валиком, шпательним ножем, спеціальними кистями, щітками, віником або просто пальцями. Як приклад матеріалів можна привести декоративні штукатурки Kevyt-Rae фірми TIKKURILA (Фінляндія), KH-Rollputz фірми TEX-COLOR (Німеччина), SPS-Rollputz фірми SPS (Нідерланди) і їм подібні.

Штукатурки, що містять невелику кількість крупнозернистих гранул мінерального наповнювача і утворюють поверхню по "способу поєднання". Після нанесення на оброблювану стіну маса розрівнюється шпателем або гладилкою. При цьому на стіні через відповідний переміщення зерен наповнювача з'являється малюнок або у вигляді борозенок і канавок - якщо гранули наповнювача мають округлу форму; або ж у вигляді подряпин або "бороди" - якщо зерна наповнювача шорсткі і мають неправильну форму. Це імпортні штукатурки KH-Rillenputz фірми TEX-COLOR, SPS-Spachtelputz фірми SPS, Bolix-RM фірми BOLIX (Польща), Dekor + фірми KALETERASIT (Туреччина) .

Так звані "фактурні" штукатурки, які наносяться простим шпателем, валиком або напиленням без будь-якої подальшої обробки, а можуть розрівнюватися гладилкою. При цьому поверхня, залежно від використаного матеріалу, стає однотонної або багатобарвним. Один із способів нанесення таких покриттів - напилювання за допомогою професійного пневматичного обладнання. Воно досить дорого, і користуються ним зазвичай професіонали. Часом здається, ніби такий спосіб нанесення покриття дуже простий, однак і тут є свої тонкощі: наприклад, вміле використання різних насадок до Пневмопістолети з діаметром отвору, залежать від розміру частинок наповнювача; регуляція тиску напилення і витрати повітря, які в сукупності забезпечують оптимальний режим нанесення і витрата матеріалу. Ці параметри виробники зазвичай призводять на упаковці продукції.

Окремого розгляду заслуговують декоративні оздоблювальні матеріали, які отримали у виробників назву "варіосістеми" (вони ж флок і "чіпси"). Їх основна відмінність від декоративних штукатурок полягає в тому, що вони складаються з декількох компонентів, які послідовно наносяться на оброблювану поверхню. Останнім часом у продажу з'явилося багато подібних матеріалів самих різних фірм. Це, наприклад, система чіпсів Jоbifloc фірми JOBI (Німеччина), багатобарвна покривная система Spektra Domflok фірми HELIOS, багатобарвні декоративні покриття Luminence II і Luminence Grain Fin фірми SOFRAMAP (Франція), Mosaik Lack фірми TIKKURILA (Фінляндія) і багато інших.

Теги:

0  |  Коментарів

Для перегляду та коментування потрібно Авторизуватись


Рекомендовані статті

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Профілі виготовляються з оцинкованої сталі. Товщина профілю становить 0,4-0,6 мм. Профіль монтажу гіпсокартонних конструкцій поділяютьс

25 05 22
Пропорції приготування будівельних розчинів

Пропорції приготування будівельних розчинів

          Розчини поділяють на: 1. Штукатурні розчини: марки М10, М25, М50; 2. Кладочні розчини: марки М

14 05 22
Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

D11; D15; D19; D131; D217 Система KNAUF D 112 - це повний набір спеціально вибраних матеріалів, необхідних для створення підві

14 05 22
Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Подвісна стеля Knauf, AMF або Armstrong  Найменування Од. виміру Норма витрат на 1м2

14 05 22Останні статті

МАРКИ ТА КЛАСИ БЕТОНУ

МАРКИ ТА КЛАСИ БЕТОНУ

Клас і марка бетону - це основні показники, характеризуючі його міцність....Read more

12 06 22
Належний догляд за бетонном  у перші дні після заливання

Належний догляд за бетонном у перші дні після заливання

 Для забезпечення свєчасного та повного набору міцності вантажного бет...Read more

08 06 22
Профілі для натяжної стелі

Профілі для натяжної стелі

Пристінний профіль   Сепараторний профільУніверсальний профіль  П...Read more

14 05 22
Шпаклівки для внутрішніх робіт

Шпаклівки для внутрішніх робіт

        Навіть щодо товстий шар грунтовк...Read more

14 05 22
Інструкція по вирівнюванню стін

Інструкція по вирівнюванню стін

Найчастіше готову ґрунтовку наносять за допомогою валика. При цьому в...Read more

14 05 22
Кожній поверхні - свій грунт

Кожній поверхні - свій грунт

Зверніть увагу на ступінь пористості тієї чи іншої основи (цег...Read more

14 05 22
Декоративна штукатурка на стіни

Декоративна штукатурка на стіни

Матеріалів, призначених для обробки стін, існує величезна безліч. Д...Read more

14 05 22
"Венеціанська" штукатурка

"Венеціанська" штукатурка

Ще стародавні греки і римляни використовували склад, що нагадує "ве...Read more

14 05 22
Класифікації і характеристики декоративної штукатурки

Класифікації і характеристики декоративної штукатурки

До складу декоративної штукатурки входять: 1. Щось сполучна - часті...Read more

14 05 22
Кам'яна крихта

Кам'яна крихта

Кам'яна крихта - це справжні дрібні камінчики, перемішані з єднальними ...Read more

14 05 22Дата и время
Є питання? Ми на зв'язку! Напишіть зручним для Вас способом або замовте зворотній дзвінок!
Олексій Олексій
×
Онлайн чат
Телеграм
Служба підтримки
Вайбер
Фейсбук
Почта
Київстар
Водофон
Зворотній дзвінок