Кам'яна крихта
Будівельний інтернет майданчик


Домашня ферма

Домашня ферма

Школа ремонту

Школа ремонту

Хостинг від HyperHost

Хостинг від HyperHost
  • 14 05 22
  • |   0 Коментарів

Кам'яна крихта

Кам'яна крихта - це справжні дрібні камінчики, перемішані з єднальними і клеять матеріалами.Кам'яна крихта буває різних кольорів, але кожен колір складається з декількох відтінків. Продається в металевих або пластмасових відерцях у вигляді густої маси по 14-20 кг. Наноситься на поверхню шпателем до отримання рівного шару.

Велика кам'яна крихта хороша для обробки фасаду, особливо для цоколя, дрібна - для внутрішніх робіт. Зараз у продажу можна зустріти кварцову, гранітну і мармурову крихту. Вони чудово протистоять негоді, а мармурова крихта до всього іншого ще і приголомшливо виглядає. На думку фахівців, якщо при внутрішній обробці офісів декоративні штукатурки використовують на великих площах, то в котеджах і квартирах їх краще застосовувати на невеликих поверхнях або для акцентування окремих фрагментів інтер'єру: отворів, ніш, виступів, арок, коробів, стійок і т. П. і оскільки кам'яна крихта все-таки більш холодний матеріал, ніж, наприклад, шпалери, він доречніше в нежитлових приміщеннях: у ванних кімнатах, коридорах, холах та ін. Зовні штукатурку можна використовувати для оформлення як усього будинку, так і для окремих архітектурних елементів, які в результаті будуть виглядати нітрохи не гірше облицьованих штучним каменем.Чітка класифікація видів кам'яної крихти відсутня. Умовно їх можна розділити на групи по декількох ознаках:

За типом розчинника. Існує кам'яна крихта як на водній основі, так і на базі органічного розчинника. До теперішнього часу майже всі виробники або вже припинили випускати останні, або з цього року перестали завозити їх на російський ринок.

       • За способом фарбування гранул. Для додання штукатурці більшої декоративності іноді використовують суміш гранул декількох квітів. У хід йде як крихта природного кольору, так і колерована органічними або мінеральними барвниками, що значно розширює колірну палітру матеріалу.

       • За розміром гранул. За величиною гранул штукатурки цього типу поділяються на такі групи: крупнофактурние (3-5 мм), среднефактурние (1,5-2,5 мм), мелкофактурние (0,5-1 мм), тонкофактурние (менше 0,5 мм). На упаковці не завжди позначаються ці розміри, але обов'язково вказується група, до якої належить матеріал. Гранули мають не довільну, а сферичну форму - вони попередньо обливаються, а потім калібруються. Це робиться для того, щоб гострі грані не дряпалися при вашому дотику до поверхні.

Матеріал з одним і тим же назвою може випускатися в декількох варіантах, що розрізняються лише величиною частинок. Розмір гранул визначає не тільки зовнішній вигляд (ступінь фактурності) поверхні, але і витрата складу - чим вони більші, тим витрата вище. При цьому, природно, змінюється і ціна квадратного метра покритою штукатуркою поверхні.Так як маса містить крупинки натуральних каменів, покриття вважається дуже важким, та й економічним його не назвеш: на один квадратний метр йде від 2,5 до 4,5 кг "камінчиків".

Зате кам'яна крихта добре тримається на стіні, "дихає", відмінно маскує нерівності, легко миється і мильним розчином, і водою.Одним з достоїнств покриття з кам'яної крихти, достоїнств, що переходять в недоліки, є його міцність.

Якщо ви вирішите замінити покриття з кам'яної крихти, віддерти його можна буде тільки разом зі стіною, тому що після нанесення поверхня стає монолітом. Новий матеріал (шпалери або фарбу) доведеться наносити зверху, прямо на камінчики, попередньо вирівнявши поверхню шпаклівкою.

Покриття з мармурової крихти змінюють колір залежно від кута зору і від освітлення. Цей матеріал рекомендують покривати зверху прозорим лаком - так він краще зберігає своє сяйво.


Переваги кам'яної крихти:

· Можна наносити на бетон, пінобетон, гіпсокартонні панелі, цемент, штукатурки і т.д .;

· Не вицвітає під впливом ультрафіолетових променів;

· Особливо стійка до механічних впливів;

· Може протистояти будь-яких погодних умов, не боїться води, морозу і спеки;

· За рахунок пористої структури дозволяє стіні "дихати";

· Паропроникність;

· Дуже довговічне покриття.Недоліки кам'яної крихти:

· Як і всі покриття на водній основі, кам'яна крихта стимулює корозію чорних металів, на які наноситься (якщо не застосована спеціальна грунтовка);

· Акрил в товстому шарі (крупнофактурние грануляти) значно знижує власну паропроникність, в зв'язку з чим деякі фірми-виробники не рекомендує використовувати свої "грануляти" при обробці "дихаючих" утеплених конструкцій, де як утеплювач застосовані мінераловатні плити, а також цокольних частин будівель , в яких (через відсутньою або слабкою горизонтальної гідроізоляції) можливий підсмоктування ґрунтових вод;

· На зовнішніх стінах, звернених до сонця, температура іноді досягає рівня, близького до верхнього експлуатаційного межі матеріалу (80-90 ° С) - тоді акрилова основа може розм'якшуватися, і бруд, що знаходиться на поверхні покриття, в'їдається намертво (такі умови створюються досить рідко );· Неможливий "фрагментарний" ремонт поверхні.

 

 

Кам'яна крихта: багатий вибір кольорів і відтінків (зліва), Кварцова крихта (праворуч)

Етапи нанесення:

1. Підготовка поверхні. Стіна повинна бути сухою і чистою. Головне - відсутність тріщин, горбів і западин.

2. Грунтування. В якості грунтовки можна використовувати будь-яку фарбу. Основні вимоги: зміцнення стіни і захист від вологи, щоб уникнути вогкості і утворення цвілі.

3. Нанесення кольорової кам'яної крихти. Її можна злегка розвести водою, щоб маса стала не такою густою і більш слухняною. Потім гарненько перемішати. Потім "накидають" частина маси на стіну і розмазують рухами зверху-вниз, одночасно знімаючи шпателем надлишки. Бажано не робити більше 2-3 проходів шпателем по поверхні. Інакше камінчики будуть стиратися, і з'являться непривабливі сірі плями. Поверхня повинна сохнути близько 6 годин.

4. Нанесення лаку. Після остаточного висихання (близько двох тижнів) можна нанести лак, краще прозорий. Він збереже красу кам'яної крихти, особливо мармурової.Творцем кам'яної крихти є турецька фірма BAYRAMLAR, яка почала її виробництво ще в 1988 р На наш ринок продукція компанії потрапила приблизно в 1994 році і досить швидко набула найширшого розповсюдження. Сьогодні, крім продукції від BAYRAMLAR, яка представлена ​​двома торговими марками - турецької "Байрамікс" , у нас відомі покриття таких компаній, як SILCOAT (Туреччина) - торгова марка Silcoat Stone, німецьких фірм TEX-COLOR - Buntsteinwaschputz, CAPAROL - Capastone і Capatect, MEFFERT (серія Profi Tex) - "Декокварц" і "Декомрамор", TERRACO (Швеція) - "терральі", SOFRAMAP (Франція) - Decoceram і Decodecor marbre, VIEKO (Італія) - Graniplast, Ceramitz, Kromital, Vierocalce, ". З штукатурками ж таких виробників, як ALLIGATOR (Німеччина), ATLAS (Польща),  наш споживач ще тільки починає знайомитися.

Теги:

0  |  Коментарів

Для перегляду та коментування потрібно Авторизуватись


Рекомендовані статті

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Профілівиготовляються з оцинкованої сталі. Товщина профілю становить 0,4-0,6 мм.Профіль монтажу гіпсокартоннихконструкцій поділяютьс

14 05 22
Пропорції приготування будівельних розчинів

Пропорції приготування будівельних розчинів

         Розчини поділяють на:1. Штукатурні розчини: марки М10, М25, М50;2. Кладочні розчини: марки М

14 05 22
Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

D11; D15; D19; D131; D217Система KNAUF D 112 - це повний набір спеціально вибраних матеріалів, необхідних длястворення підві

14 05 22
Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Подвісна стеля Knauf, AMF або Armstrong НайменуванняОд. виміруНорма витрат на 1м2

14 05 22Останні статті

Профілі для натяжної стелі

Профілі для натяжної стелі

Пристінний профіль   Сепараторний профільУніверсальний профіль  П...Read more

14 05 22
Шпаклівки для внутрішніх робіт

Шпаклівки для внутрішніх робіт

        Навіть щодо товстий шар грунтовк...Read more

14 05 22
Інструкція по вирівнюванню стін

Інструкція по вирівнюванню стін

Найчастіше готову ґрунтовку наносять за допомогою валика. При цьому в...Read more

14 05 22
Кожній поверхні - свій грунт

Кожній поверхні - свій грунт

Зверніть увагу наступінь пористості тієї чи іншої основи (цег...Read more

14 05 22
Декоративна штукатурка на стіни

Декоративна штукатурка на стіни

Матеріалів, призначених для обробки стін, існує величезна безліч. Д...Read more

14 05 22
"Венеціанська" штукатурка

"Венеціанська" штукатурка

Ще стародавні греки і римляни використовували склад, що нагадує "ве...Read more

14 05 22
Класифікації і характеристики декоративної штукатурки

Класифікації і характеристики декоративної штукатурки

До складу декоративної штукатурки входять: 1. Щось сполучна - часті...Read more

14 05 22
Кам'яна крихта

Кам'яна крихта

Кам'яна крихта - це справжні дрібні камінчики, перемішані з єднальними ...Read more

14 05 22
Покриття "під старовину"

Покриття "під старовину"

Ще один декоративний матеріал, до якого потрібен тонкий підхід, - ...Read more

14 05 22
Структурні штукатурки

Структурні штукатурки

Структурна штукатурка - неоднорідна зерниста штукатурна маса з добавкою...Read more

14 05 22Дата и время
Є питання? Ми на зв'язку! Напишіть зручним для Вас способом або замовте зворотній дзвінок!
ОлексійОлексій
×
Онлайн чат
Телеграм
Служба підтримки
Вайбер
Фейсбук
Почта
Київстар
Водофон
Зворотній дзвінок