Підготовка поверхонь. Штукатуримо стіни
Будівельний інтернет майданчик


Домашня ферма

Домашня ферма

Школа ремонту

Школа ремонту

Хостинг від HyperHost

Хостинг від HyperHost
  • 14 05 22
  • |   0 Коментарів

Підготовка поверхонь.

                                       

Рекомендуется, перш ніж нанести нижній шар штукатурки, побризкати сітку цементним розчином, щоб вона не заіржавіла. Замість цементного розчину можна вжити лак або сурик.

Гладку штукатурку наносять двома шарами, а іноді і трьома. Вапняну і цементну штукатурки наносять один шар бажаної товщини або кілька шарів. Потім ці шари вирівнюють теркою. Якщо в штукатуркеобразовалісь невірності чи западини, ці місця заповнюють розчином і затирають поверхню, сбризгівая водою, щоб вона вийшла гладкою. Для ще більшої гладкості штукатурку можна протерти бруском, загорнутим сукном. В такому випадку наносять третій шар штукатурки товщиною в 4 мм і при затирання оббризкують вапняним молоком.Нерідко штукатурку роблять дуже "худої". Вона погано схоплюється з поверхнею стіни, пилить, якщо потерти її рукою. Фарба або шпалери не тримаються на ній. Причина такого явища полягає в тому, що в ній не вистачає в'язкого - вапна. Коли штукатурний розчин дуже "жирний", тобто в ньому більше в'язкого, чим потрібно, штукатурка також виходить поганої якості - розтріскується. У тріщини проникає волога і штукатурка рано чи пізно починає руйнуватися.

На бетонну поверхню не можна наносити гіпсовий розчин. Цемент і гіпс вступають один з одним у хімічну взаємодію, штукатурка здувається, а потім відпадає, стіни руйнуються. Щоб уникнути цього на стіну наносять вапняний розчин товщиною 0,4 см.

Неправильно штукатурити вапняним розчином по гіпсу, так як при висиханні перший має усадку, а другий розширюється. При цьому вони відшаровуються один від одного і зовнішній шар відпадає.

Часто штукатурку ушкоджують під час електромонтажних робіт, тому перед оштукатурюванням трубки для проводки проводів або самі дроти розміщують в канавках, пророблених в стінах, і закріплюють їх гіпсом. Точно так само закріплюють дерев'яні вставки для гаків для підвіски люстр, оскільки гіпсовий розчин швидко схоплюється і набирає необхідну міцність.

При монтажі опалювального обладнання для кріплення до стін трубопроводів опалення або при проведенні їх через перекриття також використовують гіпс. Найбільшу помилку роблять, коли опалювальні труби укладають в стіну або перекриття без обсадних втулок. Каменяр закладає отвори, але штукатурка тримається тут тільки до початку опалення. Під дією температури опалювальні труби міняють свої розміри, і штукатурка не витримує таких змін, розтріскується. Поряд з тріщинами від теплового розширення при фіксації за допомогою гіпсового розчину труби починають іржавіти через те, що гіпс вбирає вологу. Це веде до виступу іржавих плям через побілку, в деяких випадках - до виходу з ладу труб.

Завдана на стіни штукатурка через деякий час твердне і стає міцною. Прискорення висушування або затверденіяштукатуркі часто викликає тріщини, призводить до її руйнування. Необхідно почекати, поки не затвердіє нижній шар штукатурки, а то після нанесення другого шару обидва вони можуть відпасти від стіни. Не можна сушити штукатурку, включаючи центральне опалення. Це призводить до її розтріскування. Для висихання штукатурки необхідні не тільки тепло, але і свіже повітря, в якому міститься необхідний для схоплювання вуглекислий газ. Якщо його мало, то штукатурка висихає, але не твердне.

При перепланування часто використовують цеглу, вже був у вжитку, наприклад, узятий після знесення будь-якого будинку, після відповідного очищення. Однак, якщо в нову кладку стін потрапляє цегла, раніше використовувався в пічних трубах (просочений сажею і дьогтем), то це викликає появу коричневих плям, пошкоджуючи побілку, а іноді і шпалери. Виправити становище можна лише заміною цегли.До цегляній стіні, як правило, штукатурка прилипає добре. Бетонна поверхня більш гладка, особливо якщо використовують металеву або дерев'яну опалубку з струганих дощок, і менш вологоємна, ніж цегляна. За технічним нормам передштукатуркой на бетонну поверхню набризкують тонкий шар рідкого цементного молока, надаючи поверхні потрібну шорсткість. Якщо цього не роблять, особливо на збірному залізобетонному перекритті, то штукатурка відшаровується, що небезпечно для людей.

При плануванні будинків в перекриттях часто застосовують металеві балки. Перед нанесенням штукатурного розчину знизу на балку наносять бетонний шар товщиною 2-3 см на металевій сітці, який добре тримає штукатурку. Внутрішні поверхні каналізаційних колодязів штукатурять цементним розчином. Цементну штукатурку тримають зволоженою, принаймні, протягом тижня (розбризкують на поверхні воду або обкладають її мокрою мішковиною). Цементна штукатурка розтріскується і тоді, коли поверхня вигладжують металевої гладилкою. У цьому випадку на поверхні утворюється кірка, що складається з одного цементу, ступінь усадки якої вище внутрішніх шарів, в результаті чого вона розтріскується і відпадає. Штукатурка залишається на місці там, де її постійно зволожують.

Коли роблять перебудову в будинку або забудовують горище, то часто обштукатурюють дерев'яні поверхні. Штукатурка, однак, не прилипає до деревини і, щоб це зробити, треба обшити стіни одним або двома шарами дранки.

Внутрішня штукатурка обсипається, якщо вона замерзає під час нанесення або наноситься на замерзлу стіну.Для захисту поверхні від тріщин застосовуються армуючі стрічки і армуючі сітки (малярні, штукатурні). Призначення армуючих стрічок - захистити поверхню від локальних тріщин, на міжпанельних стиках, місцях примикання стін до стель і на стиках гіпсокартонних листів.

Якісні армирующие стрічки - це стрічки з термоскріплення полотна. Залежно від призначення вони можуть виготовлятися з лавсану щільністю 50 г / кв м (наприклад, добре відома "серпянка") або з поліпропілену щільністю 25 г / кв м (наприклад, "рединки"). Останні застосовуються при товщині шару шпаклівки до 1 мм, т. Е. Тільки при фінішній обробці.

Можливі дві технології використання армуючої стрічки при шпаклюванні. Її або втапливают шпателем в свіжий шар шпаклівки, або наклеюють на поверхню. В обох випадках після цього обов'язково наносять ще один шар шпаклівки, в результаті утворюється міцний монолітний армований шар.

Крім цього застосовуються самоклеючі стрічки - стрічки з склосітки з нанесеним клейовим складом. Вони використовуються для армування стиків листів гіпсокартону та інших листових матеріалів. Для цього на стик листів гіпсокартону зверху вниз наклеюється самоклеящаяся серпянка. Потім стик шпаклюють, при цьому не здуття поверхні не спостерігається.

Попередити появу тріщин, які виникають на всій площі поверхні, покликані армуючі сітки. Вони застосовуються для збільшення механічної міцності і довговічності поверхні при штукатурці стін, а також при вирівнюванні і шпаклюванні стін і стель. Армуючі сітки - це або матеріали з базальтовими основами, або сітки, що складаються з стеклонитей, перевитих спеціальним чином, і просочені спеціальним щелочестойким складом, термін їх експлуатації без просочення не перевищує 28 днів. Армуючі штукатурні сітки призначені для армування штукатурних шарів, осередок на цих сітках повинна бути не менше 5х5 мм. Їх слід втапливать (ні в якому разі не наклеювати) в процесі виконання робіт по укривочний шару на глибину приблизно 5 мм. Накладання полотен повинен становити 10 см. Потім на армовану поверхню необхідно нанести завершальний шар штукатурки ілішпаклевкі. Малярські сітки призначені для армування при шпаклювальних роботах.

При штукатурних роботах використовують наступний інструмент: кельму, сокіл, схил, нівелір, черпак, шпатель, різноманітні шаблони для профільованої обробки (плінтусів, карнизів і ін.), А також і кісточки.

Теги:

0  |  Коментарів

Для перегляду та коментування потрібно Авторизуватись


Рекомендовані статті

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Профілівиготовляються з оцинкованої сталі. Товщина профілю становить 0,4-0,6 мм.Профіль монтажу гіпсокартоннихконструкцій поділяютьс

14 05 22
Пропорції приготування будівельних розчинів

Пропорції приготування будівельних розчинів

         Розчини поділяють на:1. Штукатурні розчини: марки М10, М25, М50;2. Кладочні розчини: марки М

14 05 22
Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

D11; D15; D19; D131; D217Система KNAUF D 112 - це повний набір спеціально вибраних матеріалів, необхідних длястворення підві

14 05 22
Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Подвісна стеля Knauf, AMF або Armstrong НайменуванняОд. виміруНорма витрат на 1м2

14 05 22Останні статті

Профілі для натяжної стелі

Профілі для натяжної стелі

Пристінний профіль   Сепараторний профільУніверсальний профіль  П...Read more

14 05 22
Шпаклівки для внутрішніх робіт

Шпаклівки для внутрішніх робіт

        Навіть щодо товстий шар грунтовк...Read more

14 05 22
Інструкція по вирівнюванню стін

Інструкція по вирівнюванню стін

Найчастіше готову ґрунтовку наносять за допомогою валика. При цьому в...Read more

14 05 22
Кожній поверхні - свій грунт

Кожній поверхні - свій грунт

Зверніть увагу наступінь пористості тієї чи іншої основи (цег...Read more

14 05 22
Декоративна штукатурка на стіни

Декоративна штукатурка на стіни

Матеріалів, призначених для обробки стін, існує величезна безліч. Д...Read more

14 05 22
"Венеціанська" штукатурка

"Венеціанська" штукатурка

Ще стародавні греки і римляни використовували склад, що нагадує "ве...Read more

14 05 22
Класифікації і характеристики декоративної штукатурки

Класифікації і характеристики декоративної штукатурки

До складу декоративної штукатурки входять: 1. Щось сполучна - часті...Read more

14 05 22
Кам'яна крихта

Кам'яна крихта

Кам'яна крихта - це справжні дрібні камінчики, перемішані з єднальними ...Read more

14 05 22
Покриття "під старовину"

Покриття "під старовину"

Ще один декоративний матеріал, до якого потрібен тонкий підхід, - ...Read more

14 05 22
Структурні штукатурки

Структурні штукатурки

Структурна штукатурка - неоднорідна зерниста штукатурна маса з добавкою...Read more

14 05 22Дата и время
Є питання? Ми на зв'язку! Напишіть зручним для Вас способом або замовте зворотній дзвінок!
ОлексійОлексій
×
Онлайн чат
Телеграм
Служба підтримки
Вайбер
Фейсбук
Почта
Київстар
Водофон
Зворотній дзвінок