Цегла





     09 05 23     837   

Цегла

     Слово "цегла" запозичене з тюркських мов не раніше XIV століття, наприклад, тат. kirpic. Батько цеглини - плінфа.
"Плінфа" - тонка і широка глиняна пластина - товщиною приблизно 2,5 сантиметра. Виготовлялася у спеціальних дерев'яних формах. Плінфа сушилася 10-14 днів, потім випалювалася в печі. На багатьох плінфах знаходять клейма, які вважаються таврами замовника.
Стандартна обпалена цегла - з'явилася приблизно з XVI століття.
До XIX століття техніка виробництва цегли залишалася примітивною та трудомісткою. Формували цеглу вручну, сушили тільки влітку, обпалювали в печах-часах для підлоги, викладених з висушеної цегли-сирцю. У середині ХІХ століття були побудовані кільцева випалювальна піч та стрічковий прес, що зумовили переворот у техніці виробництва. Наприкінці ХІХ століття почали будувати сушарки. У цей час з'явилися глинообробні машини бігуни, вальці, глиномялки. У наш час понад 80 % усієї цегли виробляють підприємства цілорічної дії, серед яких є великі механізовані заводи, продуктивністю понад 200 млн. шт. на рік.

 
Як зробити вибір правильно
За складом та способом виробництва цегла ділиться на дві групи – керамічна та силікатна.
Керамічна цегла отримують шляхом випалу глин та їх сумішей.
Силікатна цегла складається приблизно з 90% піску, 10% вапна і невеликої частини добавок. Суміш відправляється в автоклав, а не в обпікову піч, як у випадку з керамічною цеглою. Якщо додати пігменти, можна отримати силікатну цеглу практично будь-якого кольору – синю, зелену, малинову, фіолетову.
За призначенням керамічна цегла ділиться на рядову (він же будівельний) і лицьову (він же лицювальна, облицювання, оздоблювальний, фасадний). Окремо стоїть пічна цегла.
Рядова цегла використовується для внутрішніх рядів кладки або для зовнішніх рядів, але з наступною штукатуркою. Рядова цегла може мати на боці втиснутий геометричний малюнок (для кращого зчеплення зі штукатурним розчином). Лицьова цегла – однорідного кольору, має дві гладкі, рівні лицьові поверхні (так звані «тичок» і «ложок»). Він, як правило, пустотілий (тобто в його «тілі» багато порожнеч, що робить стіну з такої цеглини «теплішою»).
До облицювання відноситься також фактурна цегла (з рельєфним малюнком лицьової поверхні) та фасонна (або фігурна, профільна) для кладки складних форм: арок, стовпів і т.п.
Пічна цегла буває різних розмірів (навіть з долоню). Іноді його роблять із рельєфом. Для топкової частини камінів використовують шамотну цеглу, виготовлену з вогнетривких глин і витримує температуру вище 1000°С. Шамотна цегла має пісочно-жовтий колір та зернисту структуру.
Так що при покупці цегли головне знати, для чого ви, власне, її купуєте. І не переплутайте! А то потіштуйте на «красивеньке» і викладете стіни лицевою цеглою замість рядового. А потім підрахуєте витрати і розплакаєтеся. Або, навпаки, захочете заощадити і облицюєте будинок рядовою цеглою. Але тоді будинок виглядатиме не дуже красиво.

У цегли розміри: 250 х 120 х 65 мм. Будівельнику зручно брати його однією рукою. У довжину укладаються дві цеглини за шириною, плюс сантиметр на шов. Але товщина може змінюватись.
Допустимі відхилення від номінальних розмірів та показників зовнішнього вигляду лицьової поверхні цегли та каміння не повинні перевищувати на одному виробі величин, мм:
за довжиною +/– 4
по ширині +/-3
за товщиною +3/-2
І тоді цегла отримує назви: одинарна (товщина 65 мм), потовщена, або полуторна (88 мм). цегла великих розмірів ГОСТ визначає як камінь керамічний. Стандартний камінь керамічний, або подвійна цегла (як часто називають її продавці) - 250 х 120 х 138 мм. Полуторна цегла та каміння значно економлять витрату розчину та час будівництва.


Колір
Солом'яна, абрикосова, червона та коричнева цегла
Колір цегли переважно залежить від складу глини. Більшість глин після випалу мають класичний цегляний колір. Такі глини називаються червонопалими, а сама цегла – червоною.
Рідше зустрічаються білоголі глини, з них виходить жовта, абрикосова або біла цегла.
Іноді у сировину вводять різні пігментні добавки. Наприклад, коричневу цеглу можна отримати лише за допомогою пігментних добавок. За ГОСТом цегла за кольором повинна відповідати зразку-еталону, затвердженому заводом. Часто на заводах існує кілька еталонів, і виникає небезпека купити «строкату» партію цегли.


«Тепла» цегла
За наявності порожнеч у тілі цегла лицьова і рядова ділиться на порожнисту і повнотілу (каміння керамічні бувають тільки порожнистими). Чим більше порожнеч (їх може бути більше 50%), тим цегла тепліша.
Виходить, що при використанні пустотілої цегли стіни можна зробити менше товщини, і теплоізоляція від цього не погіршиться. У пустотілої цегли менше маса, і в результаті - менше навантаження на фундамент. Це його гідність. Але є й складність: при кладці такої цеглини отвори можуть забитися розчином, і вона стане «холоднішою». Щоб цього уникнути, потрібно брати цеглу з порожнечами меншого діаметра і більш в'язкий розчин.
цеглу можна зробити ще більш «теплою» за рахунок внутрішньої пористості керамічного черепка (тобто самого матеріалу). Таку цеглу називають поризованою. До речі, поризована цегла в порівнянні зі звичайною краще заглушує звуки.

Повнотіла цегла,
 
 
 

Пустотіла цегла,
 
 

Порізована цегла
 
 
 
 

Технічні характеристики

Міцність. Марка
Міцність – основна характеристика цегли – здатність матеріалу чинити опір внутрішнім напруженням та деформаціям, не руйнуючись.
Марка – це показник міцності, що позначається «М» із цифровим значенням. Цифри показують, яке навантаження на 1 кв. може витримати цеглу. Наприклад, марка 100 (М100) означає, що цегла гарантовано витримує навантаження 100 кг на 1 кв.см. цегла може мати марку від 75 до 300. У продажу найчастіше зустрічається цегла М100, 125, 150, 175.
Як дізнатися, якій марки потрібна цегла? Наприклад, для будівництва багатоповерхових будинків використовують цеглу не нижче М150. А ось для котеджу в 2-3 поверхи достатньо і "сотки" (тобто М100).
 
Морозостійкість
Морозостійкість – здатність матеріалу витримувати поперемінне заморожування та розморожування у водонасиченому стані.
морозостійкість (позначається "МРЗ") вимірюється в циклах. Під час стандартних випробувань цеглу опускають у воду на 8 годин, потім поміщають на 8 годин у морозильну камеру (це один цикл). І так доти, поки цегла не почне змінювати свої характеристики (масу, міцність тощо). Тоді випробування зупиняють і роблять висновок про морозостійкість цегли.
Для будівництв у нашому регіоні потрібно використовувати цеглу морозостійкістю не менше 35 циклів. Тому великі заводи намагаються не випускати цеглу морозостійкістю нижче 35 циклів.

Брак
За ДСТУ браком є перепал і недопал, і така цегла не рекомендується для продажу. А ось наявність вапняних включень ГОСТ допускає, хоча власнику такої цеглини від цього, на жаль, не легше.
Як дізнатися, чи правильно обпалена червона цегла? Якщо серцевина цеглини – більш насиченого кольору, ніж «тіло», і при ударі він дзвенить, то це – цегла гарної якості.

Недопал, недопалена цегла
Недопалена цегла має характерний гірчичний колір і при ударі видає глухий звук. У недопаленої цеглини низька морозостійкість і вона «боїться» вологи.

Перепал, перепалена цегла
Утворюється дуже високих температур. цегла чорніє, оплавляється, втрачає чіткі розміри, її «розпірає» зсередини. Але фахівці кажуть, що якщо цегла не порушила своєї форми, а чорною у неї виявилася лише серцевина, то вона, навпаки, стає дуже міцною, ніби залізною.
 
 
Вапняні включення
  Глинисту сировину містить вапняк. Під час підготовки сировини вапняк подрібнюється. Але якщо залишилися хоча б півміліметрові зерна, чекай каверзи. Вони набирають вологу і «роздмухуються», відколюючи шматочки цегли. Якщо глибина відколу більше 6 мм, така цегла ВТК бракує, якщо менше – її пускають у продаж. Фасади будинків, складені з такої цегли, виходять рябими, наче «засиджені мухами».

Висоли
Найпоширеніший і підступний брак – висоли.
Висоли виявляються вже на цегляних стінах у вигляді білих плям і розлучень (тобто вже після того, як цегла укладена). Утворюються вони в результаті міграції солей з розчину кладки, цегли, грунтових вод і навіть повітря.
       Як уберегтися від висолів?
1. Використовувати густий розчин.
2. Не розмазувати розчин фасадною частиною цегли.
3. Не класти цеглу під час дощу та закривати свіжу кладку на ніч.
4. Якнайшвидше підводити будинок під дах.
5. Покрити фасад захисним складом.
Але якщо після всіх пересторог висоли все ж таки з'явилися, не засмучуйтеся. Будівельники запевняють, що більшість висолів змивається дощами через рік-два. Якщо чекати не хочете, можна скористатися народними засобами: розчином оцтової кислоти, 5-відсотковим розчином соляної кислоти або розчином нашатирного спирту (бульбашка на відро води). Або купити у будівельних магазинах спеціальні засоби.
Чи не хочете, щоб узимку в будинку було холодно чи фасад розмило дощем? Тоді не купуйте недопалену цеглу. Перепалений брати можна, але тільки в тому випадку, якщо його форму не порушено. А ось щодо вапнякових включень вирішуйте самі. Але пам'ятайте, що цегла з відколами швидше руйнується.

Теги:







Рекомендовані статті

Пропорції приготування будівельних розчинів

Пропорції приготування будівельних розчинів

 Розчини поділяють на: 1. Штукатурні розчини: марки М10, М25, М50; 2. Кладочні розчини: марки М50, М75, М100, М125, М150, М200; 3. Роз...

 11 09 22
Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

Таблиця для розрахунку стелі з гіпсокартону Knauf

D11; D15; D19; D131; D217 Система KNAUF D 112 - це повний набір спеціально вибраних матеріалів, необхідних для створення підві...

 03 09 22
Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Таблиця для розрахунку стель АРМСТРОНГ

Подвісна стеля Knauf, AMF або Armstrong  Найменування Од. виміру Норма витрат на 1м2 ...

 14 05 22
Таблиця розрахунку пристінних конструкцій з гіпсокартону Knauf

Таблиця розрахунку пристінних конструкцій з гіпсокартону Knauf

W 611 Облицовка из КНАУФ-ГКЛ c помощью монтажного клея ПЕРЛФИКС ...

 14 05 22
Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Види профілів і деталей для конструкцій з гіпсокартону

Профілі виготовляються з оцинкованої сталі. Товщина профілю становить 0,4-0,6 мм. Профіль монтажу гіпсокартонних конструкцій поділяютьс...

 25 05 22
Інструменти для роботи з гіпсокартоном

Інструменти для роботи з гіпсокартоном

    На цій сторінці вашій увазі представлені інструменти для роботи з гіпсокартоном. Дані інструменти ви легко   знайдете в м...

 31 10 22
МАРКИ ТА КЛАСИ БЕТОНУ

МАРКИ ТА КЛАСИ БЕТОНУ

Клас і марка бетону - це основні показники, характеризуючі його міцність. Міцність має змінний характер (з течією часу розчин твердиє і зміцнює...

 12 06 22
Стеля Грильято

Стеля Грильято

Стелю Гріліато не можна назвати самою ефектною, але вона цілком гармонійна і естетична. Це легка підвісна конструкція, монтаж і складання як...

 14 05 22
Належний догляд за бетонном  у перші дні після заливання

Належний догляд за бетонном у перші дні після заливання

 Для забезпечення свєчасного та повного набору міцності вантажного бетону після заливки, за ним необхідний правильний ухід, особливо впродовж пер...

 08 06 22
Стеля армстронг

Стеля армстронг

Серед модульних конструкцій для облаштування приміщень є один вдалий винахід - стеля армстронг. Вона гармонійно вписується в будь-який інтер'єр, ...

 14 05 22




Останні новини

Сервіс з ремонту будівельного інструменту

Плануємо додати нову послугу з ремонту будівельного інструменту з відкриттям сервісного центру в Києві.Сервісний центр з...

Формат коментування

Змінено формат коментування на інформаційних сторінках, сторінках новин та будівельного блогу....

Статті будівельної тематики

Додана можливість розміщення своїх статей у будівельному блозі для наших партнерів та зареєстрованих підписників.В особи...

Бонусна програма

   Бонусна програма - це формат відносин між продавцем та покупцем. Покупці отримують винагороду у вигляді б...

Акція

Увага! Скоро акція!Наступного місяця планується акція на всі товари з категоріїГІПСОКАРТОН І КОМПЛЕКТУЮЧІ!Вдалих покупок...

Партнерська програма

    Партнерська програма передбачає певний формат співпраці між продавцем та партнерами. Партнери отрим...

Дошка оголошень

       Розділи  ЗАМОВНИКИ, МАЙСТРИ, БАРАХОЛКА      У цих роз...

Оренда будівельного інструменту

       Розділ ОРЕНДА       Додали можливість нашим користува...

Дошка оголошень - МАЙСТРИ, ЗАМОВНИКИ

          Розділ - ЗАМОВНИКИ!         &...

Дошка оголошень - БАРАХОЛКА

        Розділ  БУДІВЕЛЬНА БАРАХОЛКА        Д...

Зверніть увагу на ці товари



Останні статті

Таблиця для розрахунку та порядок монтажу стель Грильято

Таблиця для розрахунку та порядок монтажу стель Грильято

Грильято - підвісна стеля, що є комірчастою конструкцією Комплектація стель Грильято на 1 м2 Найменування Од. вим. ...

 26 09 23
Розрахунок матеріалів для покрівлі з бітумної черепиці

Розрахунок матеріалів для покрівлі з бітумної черепиці

МЕТАЛЕВІ АКСЕСУАРИКарнизна планка КП-1/КП-2 (червона, зелена, коричнева) встановлюється усім карнизним звісам; торцеві планки ПТ-1/ПТ-2 по всій довжин...

 17 05 23
Композитна черепиця

Композитна черепиця

     Композитна черепиця - це новий сучасний вид покрівельного матеріалу, який є багатошаровим покрівельним покриттям. Основу комп...

 11 05 23
Битумна черепиця

Битумна черепиця

   Гнучку черепицю також часто називають м'яка покрівля, покрівельна плитка, гонта або шинглс. Вона є невеликими плоскими листами розміром 1...

 11 05 23
Металочерепиця PRUSZYNSKI

Металочерепиця PRUSZYNSKI

   Матеріали з листового металу не вимагають застосування важкої кроквяної конструкції, а у разі ремонту старих дахів кроквяна конструкція...

 10 05 23
Інструкція з монтажу металочерепиці

Інструкція з монтажу металочерепиці

   Ця інструкція дає всю необхідну інформацію щодо монтажу покрівельних покриттів. Порівняно з багатьма покрівельними покриттями, металочере...

 10 05 23
Цегла

Цегла

     Слово "цегла" запозичене з тюркських мов не раніше XIV століття, наприклад, тат. kirpic. Батько цеглини - плінфа."Плінфа" - т...

 09 05 23
Захист бетонного фундаменту

Захист бетонного фундаменту

Хоча бетон є одним із найбільш міцних будівельних матеріалів, проте йому так само необхідний захист і на це є різноманітні причини. Ну звичайно, по-пе...

 08 05 23
Види фундаментів

Види фундаментів

Довговічність будівлі багато в чому залежить від надійності фундаменту, застосовуючих для його виготовлення матеріалів і хорошої гідроізоляції.  ...

 08 05 23
Технологія влаштування покрівлі євроруберойдом

Технологія влаштування покрівлі євроруберойдом

   Міцний та легкий матеріал євроруберойд знаходить широке застосування у сучасному будівництві. Цей матеріал використовується для покри...

 08 05 23


Дата и время